Radny małopolskiego sejmiku drwi z Daniela Obajtka i Kościoła. Nie tylko

Musisz przeczytać

Radny małopolskiego sejmiku Tadeusz Gadacz (Platforma, Nowoczesna-Koalicja Obywatelska} nie kryje swojej niechęci wobec rządzących. W końcu jest w opozycji. Często do krytyki rządzących wykorzystuje media społecznościowe, a jego wpisy cieszą się sporym zainteresowaniem. Jego ostatni wpis to kpina z prezesa Orlenu Daniela Obajtka i Kościoła.

„Nie jest wykluczone, że Obajtek po fuzji kościoła z Orlenem zostanie prymasem” – napisał w swoim ostatnim poście Tadeusz Gadacz.

Fot. screen Facebook tadeusz Gadacz

Wcześniej tak skomentował katastrofę ekologiczną na Odrze: „Mam nadzieję, że wraz z wodami Odry spłynie Kaczyński, Morawiecki, Terlecki, Ziobro i wszyscy inni, których nazwisk nie chce mi się tutaj nawet wspomnieć”.

Takiego mema zamieścił komentując dyskusję wokół podręcznika do przedmiotu „Historia i Teraźniejszość”.

Fot. screen Facebook Tadeusz Gadacz

A tak w krótkim wpisie ocenił ten podręcznik: „Pod pewnym względem dobrze się stało, że minister Czarnek zamówił u prof. Roszkowskiego podręcznik do HiTu. W ten sposób uzyskaliśmy odzwierciedlenie mentalności polskiej konserwatywnej prawicy: jej stosunku do świata zachodniego, do demokracji liberalnej, do in vitro, do odmienności seksualnych, do nacjonalizmu i populizmu, do obcych, imigrantów. Podręcznik skupił to wszystko jak w soczewce. Najciekawsze jest to, że obraz świata przedstawiony przez podręcznik jest dokładnie taki sam jak obraz świata Putina, który w obronie tego obrazu morduje Ukrainę.”

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

5 KOMENTARZE

5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca