Radny Michał Drewnicki organizuje spotkanie z mieszkańcami na parafii. I co w tym złego?

Na swoim facebookowym profilu Michał Drewnicki, radny PiS, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa poinformował o otwartym  spotkaniu mieszkańcami Mistrzejowic – „Rozwój Krakowa. Jak spełniać potrzeby mieszkańców?”. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że spotkanie ma się odbyć na terenie parafii św. Maksymiliana w Mistrzejowicach.

Zapewne podniosą się głosy oburzenia, że kościół to nie miejsce na politykę, że przez takie spotkania ludzie odchodzą od kościoła, że nie powinno łączyć się tronu z ołtarzem.  Przypatrując się temu problemowi z bliska, już w samym temacie spotkania polityki nie można się doszukiwać.  Ma ono dotyczyć tematów społecznych, funkcjonowania miasta i potrzeb mieszkańców w tym zakresie, czyli spraw codziennych, zwykłych, a nie jak przypuszczają co niektórzy nieprzychylni – politycznych.

Chcesz porozmawiać z Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Krakowa? Poznać tematy, którymi zajmuje się Rada? Przedstawić swoje pomysły, problemy, postulaty? Przyjdź na spotkanie otwarte!

Posted by Michał Drewnicki – wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa on Sunday, October 16, 2022

Spotkanie jest otwarte, więc mogą na nie przyjść wszyscy zainteresowani – bez względu na wyznanie, aktywiści miejscy, społecznicy czy też zwykli mieszkańcy zainteresowani swoim otoczeniem. W dzisiejszych czasach, kiedy Kościół jest aktywny w przestrzeni społeczno – politycznej, sfera publiczna jest jego naturalną aktywnością. Obecny w życiu publicznym kościół, tak jak inni jego aktorzy, nieustannie zabiegać musi o społeczną akceptację, zrozumienie i zaufanie. Zdobyć to możne jedynie poprzez dialog, bliskość, empatię i partnerstwo w stosunkach społecznych. W ujęciu takim Kościół, zachowując swą wewnętrzną strukturę i duchową specyfikę, na zewnątrz w sferze publicznej występować powinien w sposób właściwy instytucjom społeczeństwa obywatelskiego, a więc sposób transparentny, wiarygodny, odpowiadający na zapotrzebowanie opinii publicznej.

Dlatego w spokoju i ze skupieniem czekam na spotkanie z mieszkańcami radnego Łukasza Sęka z Platformy Obywatelskiej w jego parafialnym kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

Kazimierz Krakowski

Teksty publikowane w dziale Publicystyka są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl..

13 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie