Radny tej nagrody i tak by nie dostał…

Rada Miasta Krakowa ustanowiła nagrodę im. Kazimiery Bujwidowej. To wyróżnienie będzie przyznawane tylko kobietom. Według radnego PiS Michała Drewnickiego to dyskryminacja mężczyzn.

Może radny ma rację… Na logikę wszystko się zgadza. Nagroda ma być przecież co do zasady przyznawana tylko kobietom. Ale w rzeczywistości to nie dyskryminacja mężczyzn tylko próba pokazania i wyróżnienia kobiet, które walczą z dyskryminacją stosowaną przez mężczyzn wobec kobiet. Nie sądzę, by radny chciał dożyć czasów, w których konieczne byłoby wyróżnianie mężczyzn walczących o prawa tej brzydszej płci. Seksmisja to ciągle tylko komediowa wizja przyszłości.

Jedno jest pewne – nawet gdyby poszerzono grupę potencjalnych laureatów o mężczyzn, radny Drewnicki i tak by jej nie dostał. Zwłaszcza po swojej wypowiedzi w sprawie tej nagrody.

Grzegorz Skowron

Teksty publikowane w dziale Publicystyka są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie