Te rośliny uratują Cię przed smogiem. Musisz je mieć w domu! [GALERIA]

fot. avrene via Foter.com

Smog to obecnie jeden z największych wrogów Krakusów. Co roku około 400 z nich umiera przedwcześnie z powodu zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym. Pozbycie się go z własnego mieszkania, jak się okazuje, wcale nie jest trudne, dlatego warto posadzić w domu rośliny, które oczyszczą w nim powietrze.

Poniżej prezentujemy Wam właśnie te, które według NASA, mają najsilniejsze właściwości detoksykujące, bo w końcu, kto jak nie Wy sami, najlepiej zadbacie o swoje życie i zdrowie?

NASA, przy sporządzaniu Clean Air Study, wyróżniła 5 substancji toksycznych, znajdujących się w powietrzu (benzen, formaldehyd, trichloroetylen, ksylen i tulen oraz amoniak) i sprawdziła, które z roślin potrafią je usunąć.

Poniżej prezentujemy TOP 5 roślin, które oczyszczają powietrze z największej liczby szkodliwych substancji. Bądźcie z nimi ostrożni, ponieważ wszystkie są niebezpieczne dla zwierząt.

1. Złocień wielokwiatowy – potocznie Chryzantema (Chrysanthemum morifolium)

1. Złocień wielokwiatowy – potocznie Chryzantema (Chrysanthemum morifolium)
Obraz 1 z 5

Ta roślina z pięknymi kwiatami, nie musi być już dłużej kojarzona wyłącznie z 1. listopada, ani też z refrenem pewnej piosenki, w której stoi w półlitrówce po czystej. To właśnie ona usuwa aż wszystkie pięć szkodliwych dla zdrowia substancji! Unikajcie jej nadmiernego podlewania oraz stawiajcie ją w domu na wyższych półkach, ponieważ jest toksyczna dla zwierząt. (fot. Wikipedia)

Karolina Stencel

fot. avrene via Foter.com

Zobacz także