Jedni na 100 dni przed maturą się bawią, drudzy – uczą, a jeszcze inni – modlą

Na 100 dni przed maturą tradycją sa studniówki. Ale niektórzy wybierają zupełnie inną formę wsparcia przygotowujących się do egzaminu dojrzałości. Zakon Pijarów zachęca do udziału Duchowej Adopcji Maturzysty, czyli do modlitwy za uczących się do matury.

Na 100 dni przed maturą rusza Duchowa Adopcja Maturzysty! Wystarczy wejść na stronę maturzysci.pijarzy.pl, otworzyć zakładkę „Zapisz się”, zostawić swoje dane, a automatycznie pobierze się modlitwa, która jest potwierdzeniem udziału w akcji. – Ten czas dla maturzystów, już po studniówkach, to intensywny czas przygotowań i nauki, dlatego chcemy już na tym etapie okazać im modlitewne wsparcie – mówi o. Radosław Boboń SP, koordynator Duchowej Adopcji Maturzysty.

Za tegorocznych maturzystów będą modlili się ojcowie, bracia, klerycy Zakonu Pijarów oraz ci wszyscy, którzy zechcą dołączyć do tej inicjatywy. Dołączyć może każdy, wchodząc na stronę maturzysci.pijarzy.pl w zakładkę „Zapisz się” i wybrać „Zaadoptuj maturzystę”. W modlitewną sztafetę włączają się od lat uczniowie szkół pijarskich, ich rodziny, przyjaciele, parafianie, członkowie Bractwa Szkół Pobożnych i wielu innych. Akcja rozpocznie się 23 stycznia Mszą Świętą w Szkole Podstawowej Zakonu Pijarów w Krakowie.

Do tej pory udział w akcji wzięło blisko 19 000 uczniów z całej Polski.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie