Rząd luzuje obostrzenia w niektórych województwach. W Małopolsce dwie ważne zmiany!

– Pewne apogeum jeśli chodzi o liczbę zakażeń trzeciej fali mamy za sobą – stwierdził Adam Niedzielski, minister zdrowia podczas środowej konferencji prasowej.

Podczas spotkania z dziennikarzami Niedzielski stwierdził, że rząd przygotował regionalizację obostrzeń. W województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim obostrzenia zostają zachowane.

W Małopolsce znalazła się na liście województw z mniejszymi restrykcjami. Będą działały firmy z branży beuaty (m.in. fryzjerzy i kosmetyczki). Co najważniejsze wraca edukacja hybrydowa w klasach 1-3 szkół podstawowych.

– Przywracanie edukacji jest bardzo wrażliwe, jeśli chodzi o potencjał wywołania czwartej fali. Dlatego zaczniemy od tej najbardziej bezpiecznej formy – wyjaśnił minister zdrowia.

Obostrzenia w wybranych województwach zostaną poluzowane od 26 kwietnia.

– Chcemy jeszcze przez ten tydzień przyjrzeć się, jak będzie wyglądała dynamika obłożenia szpitali i zgonów. W przyszłym tygodniu przedstawimy bardziej szczegółowy plan na maj, m.in. dla branż gastronomicznej i hotelarskiej. Odniesiemy się też do komunii, wesel i uroczystości. Przewidujemy, że sytuacja będzie się poprawiała – zapowiada Niedzielski.

Minister zdrowia stwierdził też, że rządzący rozmawiają o o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

– Bierzemy pod uwagę nowe wyniki badań i z łatwością egzekucji prawa. Głównym kryterium będzie jednak częstotliwość zakażeń. W przyszłą środę odniesiemy się do tego zagadnienia – dodał.

(ko)

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie