Rząd wprowadza koronawirusowe ograniczenia na święta, a w kościołach będzie więcej mszy

Musisz przeczytać

W Boże Narodzenie (25 grudnia), Nowy Rok (1 stycznia) oraz w święto Objawienia Pańskiego (6 stycznia) w kościołach będzie więcej mszy niż w zwykłe święta. Wprawdzie rząd wprowadził na przełom grudnia i styczniu duże ograniczenia z powodu pandemii koronawirusa, ale kościół w Polsce zamierza ściągnąć do świątyń więcej wiernych niż w ostatnich tygodniach.

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski zachęca parafie, by 25 grudnia, 1 i 6 stycznia w kościołach odprawiano więcej mszy niż zwykle. Każdy ksiądz dostał specjalną zgodę Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów na odprawienie nawet 4 mszy dziennie. Hierarchowie kościelni chcą, by na mszach w tych dniach pojawiło się więcej wiernych niż w ostatnim czasie.

„Rada Stała apeluje, by w tych kościołach i kaplicach, gdzie byłoby to możliwe, zwiększyć liczbę odprawianych Mszy św. zwłaszcza w wyżej wymienionych dniach. Pozwoliłoby to uczestniczyć w Eucharystii większej liczbie wiernych w niedziele, a szczególnie, w tych wyjątkowo ważnych dla katolików świętach” – czytamy w komunikacie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, która sama obradowała online 17 grudnia 2020 roku.

W kościołach obowiązują limity uczestników nabożeństw – na każdą osobę musi przypadać co najmniej 15 m kw. Większa liczba mszy pozwoli przyjść do kościoła większej liczbie wiernych.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca