„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Rząd zmniejsza obostrzenia. Od 12 lutego otwarte kina, teatry i hotele, ale też stoki i baseny!

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Od przyszłego piątku zostaną otwarte hotele, kina i teatry (z 50 proc. obłożeniem), ale też stoki narciarskie i baseny. Nadal zamknięte będą restauracje i siłownie. Nie zmieni się nic w zakresie nauki zdalnej. Ogłosił to premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji prasowej.

Premier Morawiecki przypomniał, że w ostatnim czasie następuje stopniowe luzowanie obostrzeń. Wraz z początkiem miesiąca ruszyły bowiem galerie handlowe oraz muzea. Przed piątkową konferencją media spekulowały, że od 14 lutego możliwe byłoby otwarcie hoteli.

– Możemy mówić o kruchej stabilizacji. Myślę, że nasza droga przynosi rezultaty, ale widać, że wirus zachowuje się agresywnie i nie możemy sobie pozwolić na wielkie luzowanie. Widzimy, co dzieje się w Portugalii, Czechach, czy Wielkiej Brytanii. W takich warunkach powrót do normalnej gospodarki byłby nieodpowiedzialny – mówił Mateusz Morawiecki.

Nowe zasady będą obowiązywać od przyszłego piątku. Morawiecki przyznał, że otwarte zostaną kina, teatry, filharmonie i hotele (z 50 proc. obłożeniem). – Nie możemy sobie pozwolić zbyt długie całościowe zamknięcie gospodarki, bo będzie mieć to ogromny wpływ na miejsca pracy – zaznaczył premier.

– Dopuszczamy wszelką aktywność sportową na terenach otwartych – dodał Morawiecki. Oznacza to, że otwarte zostaną m.in. boiska, korty tenisowe, stoki narciarskie, ale też baseny.

– Każdy tego typu krok to mały kroczek powrotu do normalności i chciałbym, żebyśmy dostąpili tego wszyscy. Niczego nie możemy być pewni. Jeśli zachowamy dyscyplinę i utrzymamy rytm dwutygodniowy otwierania gospodarki, to myślę, że dalsze takie etapy są przed nami – dodał szef rządu.

Zamknięte nadal będą restauracje, puby, siłownie, kluby fitness. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że zarekomenduje otwarcie uczelni medycznych od początku marca, bo i pracownicy, i studenci tych szkół wyższych są już zaszczepieni na koronawirusa. Zmiany w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych uzależnione będą od wyników badań nauczycieli klas I-III podstawówek, którzy już wrócili do normalnej nauki.

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca