Samorządowcy: „Rafał Trzaskowski to nasza ostatnia deska ratunku”

Fot. Grzegorz Skowron

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz prezydenci Poznania i Białegostoku zaapelowali dzisiaj w Krakowie o głosowanie w drugiej turze wyborów prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego. Według samorządowców tylko kandydat Koalicji Obywatelskiej gwarantuje, że samorządy nie zostaną całkowicie zdominowane przez rząd.

– Można powiedzieć, że Rafał Trzaskowski jest taką naszą deską ratunku, być może ostatnią – mówił przed krakowskim magistratem Tadeusz Truskolaski prezydent Białegostoku. Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznaniu, zwracał uwagę, że Rafał Trzaskowski jako samorządowiec zna problemy społeczności lokalnych i wie, jak poprawić finansowanie samorządów.

Z kolei szef Platformy Obywatelskiej, poseł Borys Budka stwierdził, że Koalicja Obywatelska i jej kandydata na prezydenta mają dobry program dla samorządów. A Dominik Jaśkowiec, przewodniczący Rady Miasta Krakowa, przypomniał, że już jakiś czas temu Kraków i Wrocław zwróciły się z apelem do rządzących, by przygotowali realne formy wsparcia dla samorządów. Jednym z działań powinno być zawieszenie janosikowego, z tytułu którego Kraków ma zapłacić w tym roku 116 mln zł.

Wcześniej przewodniczący RMK Dominik Jaśkowiec, poseł PO Aleksander Miszalski i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zachęcali krakowian do głosowania na Rafała Trzaskowskiego.

GS

Zobacz także