Sędzia Lemańska z Krakowa mówi „nie” Kaczyńskiemu i Gowinowi

O ważności wczorajszych wyborów Prezydenckich zdecyduje Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych na której czele stoi Sędzia Joanna Lemańska z Krakowa.

Kaczyński i Gowin uzgodnili, że wybory Prezydenta RP odbędą się, nie odbywając 10 maja a Sąd Najwyższy uzna ich nieważność. Ale na drodze do zrealizowania tego politycznego scenariusza stanęła Sędzia SN Joanna Lemańska z Krakowa, która przypomniała Prezesowi Kaczyńskiemu, że sędziowie są niezależni i niezawiśli w swoich orzeczeniach, a o ich treści decyduje skład orzekający.

Sędzia Lemańska już raz była niepokorna wobec polityków Prawa i Sprawiedliwości, Izba której przewodzi oddaliła wszystkie skargi tej partii na wybory do Senatu.

Sędzia Lemańska na Prezesa Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Prywatnie została powołana przez Prezydenta Andrzeja Dudę którego prywatnie jest znajomą. Razem z obecnym prezydentem pracowała w Katedrze Prawa Administracyjnego UJ oraz byli wykładowcami na Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu.

kk

Najnowsze

Co w Krakowie