Seria wypadków z udziałem tramwajów. Trudne warunki na ulicach Krakowa, kłopoty pasażerów MPK

Dziś po południu na ul Grota Roweckiego samochód zablokował przejazd tramwajów. Kilka godzin wcześniej tramwaj zderzył się z samochodem na ul. Mikołajczyka. A wczoraj kolizje z udziałem tramwajów były na Grzegórzeckiej i al. Solidarności. Trudne warunki na ulicach Krakowa przełożyły się na wzrost liczby kolizji wypadków, nie tylko w mieście.

Ostatnia kolizja miała miejsce na ul. Grota Roweckiego. „Samochód na torowisku – zablokowany przejazd w obydwu kierunkach, linie 11,17,18,52 kierowane na trasy objazdowe” – ostrzega MPK.

#utrudnienia_mpk ul. Grota Roweckiego samochód na torowisku – zablokowany przejazd w obydwu kierunkach, linie…

Posted by Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie on Thursday, October 1, 2020

Kilka godzin wcześniej do wypadku doszło na ul. Mikołajczyka. Tramwaj jadący w kierunku domu handlowego Wanda zderzył się z samochodem. Linie 9,14,16,21,52 były zawracane na Rondzie Hipokratesa, a komunikację zastępczą wprowadzono na trasie Rondo Hipokratesa – Os. Piastów – Mistrzejowice. Normalny ruch już został przywrócony.

Już wczoraj pasażerowie mieli kłopoty. Jednym z powodów było zderzenie tramwaju z samochodem na ul. Grzegórzeckiej. Stało się w to godzinach szczytu, więc wszystkie tramwaje jadące Grzegórzecką musiały być skierowane na objazdy.

Także w środę zablokowane było torowisko na al. Solidarności w kierunku placu Centralnego. Kolejna kolizja z udziałem tramwaju miała miejsce na ul. Kocmyrzowskiej.

Deszczowa pogoda utrudnia jazdę i ogranicza widoczność. Kierowcy powinni zachować szczególna ostrożność. Wypadków i kolizji jest więcej niż zwykle.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie