Setki mandatów w jeden weekend. Straż miejska nie miała litości

240 wykroczeń ujawnili strażnicy miejscy w trakcie działań prowadzonych w niedzielę 28 kwietnia w ścisłym centrum Krakowa.

–  Działania patroli były skierowane głównie wobec osób: zakłócających spokój i porządek publiczny, dopuszczających się czynów o charakterze chuligańskim i nieobyczajnym, spożywających napoje alkoholowe w miejscach objętych zakazem, zaśmiecających i zanieczyszczających miejsca dostępne dla publiczności, żebrzących i zaczepiających przechodniów- wyjaśnia straż miejska.

Funkcjonariusze nałożyli 133 mandaty karne, przygotowali 1 notatkę pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 106 osób. 

W trakcie prowadzonych działań strażnicy zwracali też uwagę na naruszenia przepisów Uchwały o Parku Kulturowym Stare Miasto oraz Kazimierz ze Stradomiem, ze szczególnym uwzględnieniem nielegalnego handlu, występów ulicznych bez posiadania stosownych zezwoleń, reklamowania działalności i usług oraz nagabywania osób. Kontrolowali również przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z urządzeń transportu osobistego, urządzeń wspomagających ruch oraz poruszania się meleksów w strefie ograniczonego ruchu.

Najnowsze

Co w Krakowie