Skwer Praw Kobiet w Krakowie przed siedzibą PiS. Będzie uchwała Rady Miasta

Musisz przeczytać

Grupa radnych przygotowała projekt uchwały w sprawie Skweru Praw Kobiet. Taką nazwę ma otrzymać skwer ciągnący się wzdłuż ulicy Retoryka, między ulicami Piłsudskiego a Smoleńsk. To miejsce przed siedzibą PiS, gdzie w ostatnich miesiącach często odbywały się protesty Strajku Kobiet.

Inicjatorem nadania nazwy skwerowi w ulicy Retoryka jest radna Małgorzata Jantos. W uzasadnieniu do projektu uchwały nie ma ani słowa o tym, że to miejsce częstych manifestacji Strajku Kobiet. To tam od jesieni często protestowano przeciwko polityce obecnej ekipy rządowej. Jak choćby przeciwko zamknięciu cmentarzy na 1 listopada. A przy ulicy Retoryka znajduje się krakowska siedziba PiS.

Dywan z kwiatów i zniczy pod siedzibą PiS w Krakowie

Dywan z kwiatów i zniczy pod siedzibą PiS w Krakowie

Skwer Praw Kobiet ma być – jak czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały – wyrazem „szacunku dla wszystkich kobiet polskich walczących o prawa do edukacji, prawa wyborcze, prawa decydowania o życiu każdej kobiety, ponieważ nikt inny nie ma prawa w XXI wieku czynić tego w jej imieniu.

Wszystko wskazuje na to, że w Radzie Miasta znajdzie się większość do przyjęcia uchwały zainicjowanej przez radną Jantos.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca