Śmiertelne pobicie w rejonie mostu Grunwaldzkiego. Policja zatrzymała dwóch sprawców

Do tego zdarzenia doszło w jednym z pustostanów w okolicach ronda Grunwaldzkiego.  

16 kwietnia br. dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z pustostanów w rejonie mostu Grunwaldzkiego doszło do zgonu mężczyzny.

Wstępne ustalenia policjantów prewencji na miejscu zdarzenia wskazały, że do śmierci 48-letniego bezdomnego przyczyniły się osoby trzecie.

 – Czynności w sprawie podjęli kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Krakowie i Komisariatu Policji V w Krakowie. Na miejscu policjanci rozpytali przebywające w budynku osoby i szybko ustalili przebieg zdarzenia – relacjonuje policja. 

Jak się okazało, tego dnia, pomiędzy 48-latkiem i jego znajomymi wywiązała się awantura. W jej wyniku doszło do bójki, podczas której mężczyzna został dotkliwie pobity.

Kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie ustalili personalia osób, które przebywały podczas zdarzenia w pustostanie. Jeszcze tego samego dnia, ustalili miejsce przebywania sprawców. Jeden z nich został zatrzymany na terenie Podgórza, drugi natomiast w budynku, w którym doszło do pobicia.

Zatrzymanymi okazali się 43-latek oraz 45-latek, którzy również byli osobami bezdomnymi. Następnego dnia, w trakcie przesłuchania obaj przyznali się do winy. Usłyszeli zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym.

Grozi im kara do 10 lat pobawienia wolności. 17 kwietnia br. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków – Podgórze zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Patrycja Bliska 

Najnowsze

Co w Krakowie