Sobotni protest na Grodzkiej, Rynku Głównym i przed siedzibą PiS [zdjęcia, video]

Musisz przeczytać

Ok. 1,5 godziny trwała sobotnia manifestacja „Solidarność naszą siłą”. A niewiele zabrakło, by do niej w ogóle nie doszło, bo policja robiła wszystko, by zablokować protest. Nie udało się. Manifestanci przeszli spod Wawelu na Rynek, a po zakończeniu oficjalnej części manifestacji, niektórzy poszli jeszcze pod siedzibę PiS.

Już przed godz. 16 u zbiegu ul. Grodzkiej i Św. Idziego widać było dużo policyjnych samochodów i umundurowanych policjantów. Kiedy tylko na plac pod Wawelem zaczęli przychodzić młodzi ludzie, mundurowi zaczęli ich spisywać. Początkowo wydawało się, że w ten sposób uda im się zablokować manifestację, ale z minuty na minutę przybywało protestujących.

W pewnym momencie uformował się pochód, który ruszył ulicą Grodzką w stronę Rynku Głównego. Mimo prób policji zablokowania marszu. Uczestnicy manifestacji wznosili okrzyki znane już od wielu dni – pełne wulgaryzmów, kierowane głównie pod adresem rządzących, ale też np. abpa Marka Jędraszewskiego. Idący na czele nieśli transparent z hasłem „Wyp…”

Manifestacja „Solidarność naszą siłą” w Krakowie

Manifestacja „Solidarność naszą siłą” w Krakowie

Ludzi było mniej niż podczas poprzednich manifestacji, ale i tak jedna czwarta płyty Rynku Głównego zapełniona były ludźmi. Na zakończenie protestu z megafonów padła prośba o bezpieczne rozchodzenie się do domów. Nie wszyscy posłuchali – część osób przeszła pod siedzibę PiS, której od wielu dni strzegą policyjne radiowozy.

Kraków szykuje się do spaceru

Posted by Ogólnopolski Strajk Kobiet – Kraków on Saturday, November 7, 2020

Kolejny protest „To jest wojna” ma się odbyć w najbliższy poniedziałek.

Posted by Szczęsny Filipiak on Saturday, November 7, 2020

Posted by Szczęsny Filipiak on Saturday, November 7, 2020

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca