Spływ kajakiem za darmo po Dłubni? Teraz to możliwe

Mieszkańcy Krakowa na kajaki za darmo? Teraz to możliwe dzięki miejskiej kampanii „Kraków w formie”. Dzięki niej będzie można aktywnie spędzić wolny czas, poznać kajakowe abecadło oraz zobaczyć najbardziej urokliwą nowohucką rzekę Dłubnię z  innej pespektywy. Zajęcia są darmowe, obowiązują zapisy.

Dłubnia to wyjątkowa rzeka! Przepływa przez centrum dzielnicy Nowa Huta i charakteryzuje się naturalnymi walorami. Liczne przewężenia, spadki i przeszkody sprawiają, że spływ staje się atrakcyjną przygodą dla całej rodziny. Spływy kajakowe, to od lat najprostsza i jedna z ciekawszych form aktywnego spędzania wolnego czasu. Stwarzają one możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą, co sprawia że zaczynamy ją bardziej rozumieć i szanować. 

Dla tych, którzy chcą poznać kajaki od podstaw, urząd miasta przygotował „Kajakowe ABC”. Nad Zalewem Nowohuckim odbędą się zajęcia obejmujące szkolenia teoretyczne oraz praktyczne wraz z wprowadzeniem w temat poruszania się kajakiem oraz bezpieczeństwem w wodzie. Zajęcia będą prowadzone przez zawodowych instruktorów, których liczba dostosowana będzie do frekwencji na zajęciach.

Ci, którzy od razu chcą spróbować swoich sił na wodzie, będą mogli poznać Dłubnię z perspektywy kajaku. Dla nich miasto przygotowało „Spływ Dłubnią”. 

Zajęcia  teoretyczne oraz praktyczne prowadzone będą zawodowych instruktorów, których liczba dostosowana będzie do frekwencji na zajęciach. Wszystkie kajaki są 2-osobowe. Wśród nich są dostępne również specjalne siedziska dla dzieci w wieku 3–5 lat. Uwaga: Mile widziana jest umiejętność pływania. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia z powodu niesprzyjających warunków pogodowych.

Terminy zajęć:

„Kajakowe ABC”
poniedziałek, 27 czerwca, w godz. 11.00–14.30
środa, 29 czerwca, w godz. 11.00–14.30
Nad Zalewem Nowohuckim, wejście od al. Solidarności. Zbiórka o godz. 10.45.

Zajęcia obejmą 

Program szkolenia
I etap – ok. 1h: teoria, wsiadanie i wysiadanie z kajaka, podstawy pływania kajakiem
II etap – ok. 1h: skręcanie, pływanie przodem, tyłem; wyjście na brzeg, kilka ćwiczeń rozluźniających, odpoczynek
III etap – ok. 1h: pływanie slalomem, przodem, tyłem

„Spływ Dłubnią”
Czwartek, 30 czerwca, w godz. 15.00–17.00 Zalew Nowohucki, plac zabaw za tężnią. Zbiórka o godz. 14.45.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres:krakowwformie@um.krakow.pl

Potwierdzeniem znalezienia się na liście uczestników będzie otrzymanie informacji zwrotnej. W zgłoszeniu należy wskazać, na które zajęcia uczestnik chciałby się zapisać: Kajakowe ABC 27 czerwca, kajakowe ABC 29 czerwca, spływ Dłubnią 30 czerwca. 

(JS)

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie