Straż Graniczna łapie cudzoziemców, którzy są u nas z byt długo

Musisz przeczytać

Tylko podczas minionego weekendu funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 7 obywateli Mołdawii, którzy naruszyli przepisy pobytowe. Obcokrajowcy przebywali u nas zbyt długo, dostali nakaz wyjazdu z Polski i zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen.

W rejonie odpowiedzialności służbowej Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, mobilne patrole strażników granicznych regularnie sprawdzają legalność pobytu osób podróżujących oraz przeprowadzają kontrole – w szczególności w pojazdach uczestniczących w ruchu międzynarodowym. Tylko podczas minionego weekendu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tarnowie zatrzymali 7 obywateli Mołdawii, którzy naruszyli przepisy pobytowe.

W sobotę, 1 października 2022 roku, do kontroli zatrzymany został bus na bułgarskich numerach rejestracyjnych. Strażnicy Graniczni prosząc o okazanie dokumentów podróży, doliczyli się ich więcej, niż przewidzianych miejsc w samochodzie… Okazało się, że kierowca pojazdu przewożącego pasażerów z Łotwy do Mołdawii ulokował w pojeździe dwóch nadliczbowych pasażerów, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 600 zł. Dodatkowo w wyniku analizy dokumentów pobytowych okazało się, że 4 cudzoziemców przekroczyło znacznie dopuszczalny czas pobytu w strefie Schengen (nawet o ponad 7 miesięcy).

To samo przewinienie na sumieniu miało 3 Mołdawian, zatrzymanych przez funkcjonariuszy PSG Tarnów kolejnego dnia. Tym razem cudzoziemcy podróżujący autobusem do Mołdawii przekroczyli dopuszczalny czas pobytu w strefie Schengen o 74, 96 oraz 159 dni.

– Wobec wszystkich zatrzymanych cudzoziemców Komendant Placówki Straży Granicznej w Tarnowie wydał decyzje zobowiązujące do powrotu na teren ojczyzny. Dodatkowo za złamanie przepisów pobytowych, obcokrajowcy zostali objęci półrocznym zakazem ponownego wjazdu do Polski oraz pozostałych krajów strefy Schengen – informują funkcjonariusze Straży Granicznej.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca