Stuletnia karuzela wiktoriańska pojawi się na Rynku Podgórskim

Już w ten weekend na Rynku Podgórskim ponownie zagoszczą Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych czyli wyjątkowo klimatyczny kiermasz rękodzielniczy. Największą  atrakcją targów  będzie ponad stuletnia wiktoriańska karuzela, która zawsze cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci, jak i wśród dorosłych.

W najbliższy weekend (3-4 grudnia ) Rynek Podgórski ponownie zapełni ponad 70 stoisk, głównie lokalnych artystów, rzemieślników i drobnych wytwórców. Impreza ta od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem i sympatią nie tylko lokalnej społeczności, ale i mieszkańców całego Krakowa. Targi stanowią również dużą atrakcję dla turystów, którzy pragną poznać nieco mniej znane, a bardzo ciekawe zakątki naszego miasta.

 Największą ozdobą i atrakcją targów, podobnie jak w poprzednich latach, będzie ponad stuletnia wiktoriańska karuzela, która zawsze cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci, jak i wśród dorosłych.

 – Zrekonstruowana z przypadkowo odnalezionych elementów jest niczym magiczny wehikuł, który zabiera chętnych w podróż w czasie, a takiemu zaproszeniu trudno się oprzeć. Karuzela, która kiedyś wędrowała po jarmarkach Austro-Węgier, dziś nadal zachwyca mieszkańców wielu polskich miast, a także pojawia się w filmach – informuje Stowarzyszenie PODGORZE.PL, organizator tragów 

 – Podczas targów zawsze przygotowujemy szereg wydarzeń towarzyszących: warsztaty dla dzieci i dorosłych, spacery z przewodnikami, a także koncert. Oczywiście nie może zabraknąć także wizyty prawdziwego św. Mikołaja z workiem prezentów! – podkreśla  Stowarzyszenie PODGORZE.PL

(JS)

 

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie