Jakub Błaszczykowski przedłużył z Wisłą umowę na kolejny rok, a Aleksander Buksa na najbliższe trzy lata.
O ile podpisanie umowy przez Błaszczykowskiego było formalnością, to już przyszłość Buksy nie była taka pewna.
17-letni zawodnik uznawany jest za jeden z największych talentów w polskiej piłce, więc zaczęło się wokół niego kręcić wiele zagranicznych klubów. Buksa postanowił jednak pozostać w Wiśle i podpisał z nią umowę do 30 czerwca 2023 r.
„Pomimo swojego młodego wieku, a może właśnie dzięki niemu, stał się jednym z odkryć ubiegłego sezonu, zaskakując nieprzeciętnej urody bramkami w meczach z Jagiellonią Białystok czy z Rakowem Częstochowa. Trafieniem zdobytym w Białymstoku dostarczył wiślackim kibicom szczególnych emocji, notując je w wieku 16 lat i 220 dni i odbierając tym samym Mieczysławowi Graczowi tytuł najmłodszego strzelca gola w barwach Białej Gwiazdy” – informuje oficjalna strona Wisły.
Z okazji podpisania umowy przez Buksę i Błaszczykowskiego, klub przygotował również specjalny filmik, który może dać wiele do myślenia młodym adeptom piłki, którzy marzą o wielkich karierach…
… bo warto mieć marzenia! 🔵⚪️🔴
➡️ https://t.co/iA5yeiyTi8
➡️ https://t.co/abZCRym48Y pic.twitter.com/8K820E1hOO— Wisła Kraków (@WislaKrakowSA) August 23, 2020
Myślisz o założeniu własnego gabinetu kosmetycznego? Oto, co musisz wiedzieć



