Szybkie fakty

Kategoria Sport
Data 24 sierpnia 2020
Czytanie ~1 min
Sport · 24 sierpnia 2020 · 1 min czytania

Świetne wiadomości dla kibiców Wisły. I to nagranie… [wideo]

Autor: Michał Lop Aktualizacja: 24.08.2020 Lokalizacja: Kraków

Jakub Błaszczykowski przedłużył z Wisłą umowę na kolejny rok, a Aleksander Buksa na najbliższe trzy lata. 

O ile podpisanie umowy przez Błaszczykowskiego było formalnością, to już przyszłość Buksy nie była taka pewna.

17-letni zawodnik uznawany jest za jeden z największych talentów w polskiej piłce, więc zaczęło się wokół niego kręcić wiele zagranicznych klubów. Buksa postanowił jednak pozostać w Wiśle i podpisał z nią umowę do 30 czerwca 2023 r.

„Pomimo swojego młodego wieku, a może właśnie dzięki niemu, stał się jednym z odkryć ubiegłego sezonu, zaskakując nieprzeciętnej urody bramkami w meczach z Jagiellonią Białystok czy z Rakowem Częstochowa. Trafieniem zdobytym w Białymstoku dostarczył wiślackim kibicom szczególnych emocji, notując je w wieku 16 lat i 220 dni i odbierając tym samym Mieczysławowi Graczowi tytuł najmłodszego strzelca gola w barwach Białej Gwiazdy” – informuje oficjalna strona Wisły.

Z okazji podpisania umowy przez Buksę i Błaszczykowskiego, klub przygotował również specjalny filmik, który może dać wiele do myślenia młodym adeptom piłki, którzy marzą o wielkich karierach…

Myślisz o założeniu własnego gabinetu kosmetycznego? Oto, co musisz wiedzieć

 

Reklama