Dzisiaj w Boże Ciało bez darmowego parkowania w strefie

8 czerwca w Bożego Ciała zapłacimy za parkowanie w strefie. Do tej pory w tym dniu parkowanie było bezpłatne. Zmiany to efekt obowiązywania nowych zasada w Obszarze Płatnego Parkowania. 

26 kwietnia Rada Miasta Krakowa przyjęła propozycję opóźniającą wejście w życie zmian dotyczących Strefy Płatnego Parkowania. Największe podwyżki czekają kierowców w 2024 roku, ale już od 15 maja musimy zapłacić więcej  za parkowanie w centrum Krakowa. 

Jedną ze zmian było ograniczenie dni w których opłata nie jest pobierana. Jeszcze do ubiegłego roku kierowcy nie musieli płacić za parkowanie w Boże Ciało. Od 15 maja tego roku to się zmieniło. Od teraz zgodnie z zapisami uchwały, opłaty nie są pobierane w niedziele oraz wybrane dni świąteczne. Jest ich tylko siedem: 1 stycznia – Nowy Rok,
pierwszy dzień Wielkiej Nocy, drugi dzień Wielkiej Nocy, 1 listopada – Wszystkich Świętych, 24 grudnia – wigilia Bożego Narodzenia, 25 grudnia – pierwszy dzień Bożego Narodzenia,26 grudnia – drugi dzień Bożego Narodzenia. To oznacza, że 8 czerwca kierowcy musza pamiętać o opłaceniu miejsca postojowego. 

To nie jedyne zmiany jakie wprowadzono od 15 maja. Co się zmieniło? Więcej informacji w tekście poniżej. 

Od 15 maja zmiany w strefie parkowania. Będzie drożej

(JS)

18 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie