Szczepienia na koronawirusa przy kościołach. Księża będą zachęcać?

Musisz przeczytać

Była już pustynia, miejsca atrakcyjne turystycznie, plaże, a nawet galeria handlowa. Teraz szczepienia na koronawirusa będą wykonywane przy kościołach. W najbliższą niedzielę będzie się można zaszczepić po mszy świętej.

Coraz trudniej zachęcić niezaszczepionych, by się jednak zaszczepili. Dlatego pojawiają się coraz bardziej oryginalne miejsca wykonywania szczepień na koronawirusa. W najbliższą niedzielę akcja szczepień będzie prowadzona w Małopolsce przy kościołach. Wojewoda małopolski przy współpracy z Archidiecezją Krakowską i podhalańskimi samorządami organizuje akcję „Niedziela Szczepień na Podhalu”. Jej szczegóły i miejsce wykonywania szczepień podał na czwartkowej konferencji prasowej wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Punkty szczepień tym razem zostaną przygotowane na terenie sześciu parafii. Rozpoczną swoją pracę wraz z pierwszymi mszami świętymi w sześciu kościołach na Podhalu. Punkty będą otwarte od 7.30 do 15.30. Każdy z sześciu punktów będzie zaopatrzony w 300 szczepionek jednodawkowego preparatu Johnson&Johnson. Takie tymczasowe punkty szczepień będą otwarte w:
• parafii św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej 583,
• parafii Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu – Rynek 34,
• parafii św. Andrzeja Apostoła w Szaflarach – ul. Kościelna 1,
• parafii Matki Bożej Królowej Aniołów w Białym Dunajcu – ul Jana Pawła II 202,
• parafii św. Anny w Zębie (gmina Poronin) – ul. św. Anny 1/3,
• parafii Najświętszego Serca Pan Jezusa w Bukowinie Tatrzańskiej – ul. Kościuszki 11.
Szczepienia w tych punktach będą prowadzić dwa szpitale: Szpital Powiatowy im. dr. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem oraz Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu.

Wybór Podhala na niedzielną akcję szczepień nie jest przypadkiem. To właśnie południe Małopolski jest w czołówce obszarów zamieszkałych przez osoby, które do tej pory się nie zaszczepiły. Cztery gminy z Podhala mają poziom wyszczepialności niższy niż 15 proc., podczas gdy są w Małopolsce gminy, gdzie w pełni zaszczepiła się połowa mieszkańców.

Tabele – Małopolski Urząd Wojewódzki

Niedzielna akcja i współpraca Archidiecezji Krakowskiej mają sprawić, że choć część mieszkańców Podhala jednak się zaszczepi. Może księża w kazaniach i w ogłoszeniach parafialnych będą do tego zachęcać.

W najbliższy weekend, 17-18 lipca, kontynuowana będzie także weekendowa akcja szczepień w Krakowie. Wszyscy chętni będą mogli się zaszczepić przy Nowohuckim Centrum Kultury oraz na terenie Klubu Sportowego Wanda. W każdym z tych miejsc będą czekać jednodawkowe szczepionki firmy Johnson & Johnson.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca