#KrakówSzczepi w Parku Jordana i w Nowej Hucie

W weekend 7-8 sierpnia 2021 kontynuowana będzie akcja #KrakówSzczepi. Chętni będą mogli się zaszczepić w parku im. H. Jordana oraz w Com Com Zone w Nowej Hucie. Dodatkowy punkt stanie w niedzielę, 8 sierpnia przy Nowohuckim Centrum Kultury.

Mobilny punkt szczepień zostanie uruchomiony w parku im. H. Jordana. Zostaną tam rozstawione specjalne namioty. Na terenie Com Com Zone w Nowej Hucie podstawiony będzie specjalny autobus elektryczny MPK. Dodatkowy punkt szczepień stanie w niedzielę, 8 sierpnia, przed Nowohuckim Centrum Kultury.

Do szczepienia wykorzystana będzie jednodawkowa szczepionka firmy Johnson & Johnson. W akcji szczepień mogą uczestniczyć osoby dorosłe, posiadające e-skierowanie. Na szczepienie nie trzeba się rejestrować – wystarczy zgłosić się i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem lub zgłosić się z uzupełnionym kwestionariuszem za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta. Szczepienia wykonują wyłącznie osoby wyspecjalizowane i uprawnione, a przed dokonaniem szczepienia pacjent przechodzi standardową kwalifikację.

Akcja #KrakówSzczepi potrwa do końca wakacji w wyznaczonych terminach i punktach na mapie Krakowa, w tym w specjalnie ustawionych namiotach oraz w dostosowanych do realizacji szczepień elektrycznych autobusach MPK.

W najbliższy weekend szczepienia będą realizowane także w innych miejscach w Małopolsce:
· 8 sierpnia – Doły (gmina Dębno) – obok remizy OSP,
· 8 sierpnia – Tuchów – płyta rynku obok ratusza,
· 7-8 sierpnia – Muszyna – rynek,
· 8 sierpnia – Żegocina – park za budynkiem Urzędu Gminy w Żegocinie,
· 8 sierpnia – Ryglice – Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Tarnowska 21,
· 8 sierpnia – Gaj (gmina Mogilany) – plebańskie podwórko przy parafii Narodzenia
Najświętszej Marii Panny,
· 8 sierpnia – Rożnowice (gmina Biecz) – przychodnia Eskulap,
· 8 sierpnia – Radocza (gmina Tomice) – plac przy budynku remizy OSP,
· 8 sierpnia – Krzeszowice – rynek,
· 8 sierpnia – Osiek – budynek SPZOZ.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie