Gdzie można się zaszczepić w ten weekend w Krakowie i Małopolsce [wykaz punktów]

Musisz przeczytać

Akcja szczepień na koronawirusa zawita w ten weekend do Krakowa i kilku miejscowości w Małopolsce. W samym Krakowie będzie się można zaszczepić w kilku miejscach.

Urząd Miasta Krakowa organizuje dwa punkty szczepień

  • Na terenie Klubu Sportowego Bieżanowianka przy ulicy Wojciecha Lipowskiego 5 akcja szczepień zostanie przeprowadzona w mobilnym punkcie szczepień, tj. dostosowanym do tego celu elektrycznym autobusie MPK S.A., w godzinach od 9.00–15.00. W tym punkcie na mieszkańców czekać będzie każdego dnia 100 jednodawkowych szczepionek firmy Johnson & Johnson.
  • 10 i 11 lipca br. kolejny punkt szczepień zostanie uruchomiony przy Nowohuckim Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232. W godzinach od 8.00 – 20.00 na mieszkańców czekać będzie każdego dnia 200 jednodawkowych szczepionek firmy Johnson & Johnson.

Dodatkowo w każdym z punktów zainteresowani mogą także zaszczepić się preparatem firmy Pfizer.

W akcji szczepień mogą uczestniczyć osoby dorosłe, posiadające e-skierowanie. Na szczepienie nie trzeba się rejestrować – wystarczy zgłosić się i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem lub zgłosić się z uzupełnionym kwestionariuszem za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta. Szczepienia wykonywać będą wyłącznie osoby wyspecjalizowane i uprawnione, a przed dokonaniem szczepienia pacjent przejdzie standardową kwalifikację.

Mobilne jednostki szczepień są organizowane dla przyspieszenia procesu szczepień krakowian i prowadzone są na zlecenie Gminy Miejskiej Kraków przez Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie.

Akcja #KRAKOWSZCZEPI potrwa do końca wakacji w wyznaczonych terminach i punktach na mapie Krakowa, w tym w specjalnie ustawionych namiotach na Małym Rynku, przy Nowohuckim Centrum Kultury i w Parku Jordana oraz w dostosowanych do realizacji szczepień elektrycznych autobusach MPK S.A. na terenie klubów sportowych Bieżanowianka, Wanda, Kolna, Prądniczanka, Com Com Zone Nowa Huta, Hala 100 lecia Cracovii oraz Nadwiślan.

#KrakowSzczepi Do godziny 15:00 lub do wyczerpania szczepionek (dziś i jutro od 9:00 do 15:00) możecie zaszczepić się w…

Posted by Kraków PL on Saturday, July 10, 2021

W Małopolsce

W centrum handlowym, na rynku, na stadionie czy nad zalewem. To miejsca, gdzie w weekend będzie można się zaszczepić przeciw COVID-19 w ramach akcji organizowanej przez wojewodę małopolskiego. Rusza kolejna odsłona lokalnych akcji szczepień. Punkty szczepień pojawia się też przy okazji festiwalu teatrów ulicznych czy festiwalu smaków.

W najbliższy weekend w Małopolsce szczepienia odbędą się w następujących miejscach:
• 10 – 11 lipca – Gorlice – Gorlicki Festiwal Smaków,
• 10 – 11 lipca – Kraków Centrum Serenada oraz Bagry,
• 10 lipca – Stary Sącz – Małopolski Festiwal Smaków oraz Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich – „Polska od kuchni”,
• 10 lipca – Tarnów – Małopolski Festiwal Teatrów Ulicznych,
• 11 lipca – Miechów – Park Miejski,
• 11 lipca – Wadowice – Stadion MKS Skawa,
• 11 lipca – Radłów – ośrodek zdrowia,
• 11 lipca – Lipnica Murowana – ośrodek zdrowia,
• 11 lipca – Chrzanów – plac 1000-lecia,
• 11 lipca – Wieprz – Gminny Ośrodek Kultury.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca