Szczepienia na koronawirusa. Wszystkie punkty szczepień w Krakowie i Małopolsce. Znajdź swój

szczepionka / fot. Pixabay

Jest już lista punktów szczepień na koronawirusa. Każdy może sprawdzić, gdzie będzie mógł się zaszczepić. W Małopolsce jest blisko 500 takich miejsc, w Krakowie – ponad 100.

Jak znaleźć swój punkt szczepień na koronawirusa?

Wykaz wszystkich punktów szczepień na koronawirusa znajduje się na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/koronawirus

Potem trzeba kliknąć w „Szczepienia przeciwko COVID-19”, a następnie – w „Gdzie się zaszczepić”. Otworzy się mapa cała Polski. Można wybrać swoje województwo, a potem w wyszukiwarce wpisać miejscowość, w której mieszkamy. Wówczas pojawi się lista wszystkich punktów szczepień w danej miejscowości.

W Małopolsce są 492 punkty szczepień na koronawirusa. Ta liczba może się zmieniać, bo wykaz placówek wykonujących szczepienia będzie uzupełniany. W Krakowie jest 111 punktów, w Tarnowie – 10, w Nowym Sączu – 6, Oświęcimiu – 5, w Zakopanem – 2, w Wieliczce – 6, w Miechowie – 6, w Niepołomicach i Michałowicach – po 1, w Wadowicach, Skawinie i Skale – po 3. Nie ma np. punktu w Zabierzowie (przynajmniej tak pokazuje wyszukiwarka).

Wykaz wszystkich punktów szczepień na koronawirusa w Małopolsce – https://www.gov.pl/web/szczepimysie/malopolskie.

(GS)

Zobacz także