Szpital Uniwersytecki w Krakowie dostał 22 respiratory

Musisz przeczytać

22 respiratory Trilogy EVO firmy Philips/Respironics wraz z akcesoriami trafiły do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. To kolejna dostawa sprzętu ratującego życie realizowana w ramach Pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Zakup respiratorów został dofinansowany z unijnych funduszy.

Sprzęt o wartości 1,7 mln zł został przekazany Szpitalowi Uniwersyteckiemu w czwartek 23 kwietnia 2020 r. Respiratory będą służy pacjentom leczonym w tym szpitalu.

– Respirator, to urządzenie medyczne wspomagające lub zastępujące mięśnie pacjenta w wykonywaniu pracy oddechowej. Jest niezbędny do ratowania życia ludzkiego w walce z koronawirusem i nieustannej walce o zdrowie – powiedział Marcin Jędrychowski dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego odbierając sprzęt przekazany przez wicemarszałka województwa małopolskiego Łukasza Smółkę.

W piątek (24 kwietnia) do Szpitala MSWiA w Krakowie trafi 10000 jednorazowych maseczek medycznych. To początek przekazywania zakupów dla szpitali, realizowanych za 114 mln zł w ramach pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Sprzęt i wyroby medyczne niezbędne do zapobiegania, diagnostyki i zwalczania koronawirusa trafią do 45 szpitali i jednostek zdrowia z Małopolski. Placówki otrzymają respiratory, namioty segregacyjne, testy do wykonywania badań w kierunku SARS-COV-2, sprzęt do dezynfekcji, wyroby medyczne jednorazowego użytku, a także karetki.

GS

Koronawirus. Obecne ograniczenia zostaną przedłużone? Co z maturami i egzaminem ósmoklasistów?

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca