Szpital Uniwersytecki wstrzymuje planowe operacje. Co z poradniami?

Musisz przeczytać

Od wtorku, 15 listopada 2021 roku, Szpital Uniwersytecki wstrzymuje planowe przyjęcia i operacje. Powód? Placówka musi zapewnić dodatkowe miejsca dla chorych na koronawirusa. Poradnie specjalistyczne szpitala na razie pracują w normalnym trybie.

„Z przykrością informujemy, że w związku z sytuacją epidemiologiczną i wynikającym z niej zapotrzebowaniem na zapewnienie wystarczającej ilości miejsc covidowych w regionie – jesteśmy zmuszeni o wstrzymania przyjęć planowych z dniem 16.11. br. do odwołania. Prosimy o bieżące sprawdzanie komunikatów na stronie internetowej szpitala” – czytamy w komunikacie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Ograniczenia nie obejmuję jedynie pacjentów onkologicznych oraz udarowych.

Dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego podkreśla, że poradnie specjalistyczne nadal pracują w normalnym trybie, a konsultacje odbywają się zgodnie z harmonogramem. „Zwracamy jednak uwagę, że w przypadku zwiększonej liczby chorych z Covid-19, z uwagi na zapotrzebowanie kadrowe, będziemy musieli ograniczyć i tę działalność” – zaznaczają przedstawiciele placówki.

Taki scenariusz jest jak najbardziej realny. Jarosław Foremny, małopolski wojewódzki inspektor sanitarny, powiedział w Radiu Kraków, że szczyt zakażeń koronawirusem w naszym regionie przewidywany jest na pierwszą połowę grudnia. A to oznacza, że łóżek covidowych w szpitalach będzie przybywać jeszcze przez co najmniej miesiąc. Tym samym inna działalność lecznicza może być ograniczana lub wstrzymywana.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca