„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Szpital zachęca najmłodszych krakowian do mycia rąk przy piosence

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Fundacja Zdrowie Dziecka działająca na rzecz Szpitala Dziecięcego św. Ludwika w Krakowie rozpoczęła kampanię edukacyjną pt. „Żeby Zdrowym być, trzeba rączki myć”.

Naukę warto rozpoczynać bardzo wcześnie, gdyż w późniejszych etapach kształcenia zmiana nawyków higienicznych może okazać się bardzo trudna. Dlatego uważamy, że warto promować ideę mycia rąk wśród najmłodszych, pamiętając, że to właśnie w dzieciństwie kształtują się wszelkie prozdrowotne postawy, które zostają z nami na resztę życia – tłumaczy Jadwiga Czeczótko, prezes Fundacji Zdrowie Dziecka.

Specjalnie na potrzeby kampanii powstała piosenkę, którą można nucić podczas mycia rąk. Muzyczny „”challenge” #myjrece – muzyczne wyzwanie podjął m.in. personel krakowskiego Szpitala Dziecięcego św. Ludwika.

Kampania jest kontynuacją projektu „Zdrowie według Doktora Ludwiczka”, który został zrealizowany przez Fundację w ubiegłym roku dla przedszkolaków z krakowskich przedszkoli.

– Na potrzeby kampanii została napisana piosenka, zachęcająca do wspólnego śpiewania i mycia rąk. Utwór stanowi muzyczne wyzwanie dla osób nominowanych oraz wszystkich chętnych, którzy mają ochotę się przyłączyć – zachęca prezes Fundacji Zdrowie Dziecka.

Fundacja Zdrowie Dziecka powstała z inicjatywy 24 lekarzy i od 1992 roku działa na rzecz Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie. Celem działalności Fundacji jest m.in. inicjowanie i promowanie działań profilaktycznych, diagnostycznych i terapeutycznych.

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca