Szpital Żeromskiego szczepi na koronawirusa bez kolejki. Także dzieci

Musisz przeczytać

Szpital Żeromskiego zachęca krakowian, by w tej placówce zaszczepili się na koronawirusa. Na terminy szczepień nie trzeba długo czekać, same szczepienia wykonywane są bez kolejki.

– Bez kolejki i długiego oczekiwania na termin. Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19. Szczepimy przeciw COVID-19 zarówno dzieci (od 12. roku życia), jak i dorosłych, a jeśli jest taka potrzeba – zaszczepimy pacjenta w warunkach szpitalnych – zachęca Anna Górska, rzeczniczka Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego.

Na szczepienia dziecko w wieku 12–15 lub dorosłego lat można zarejestrować:
• kontaktując się ze szpitalnym punktem szczepień – szczepieniacovid@zeromski-szpital.pl
• przez bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989
• wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie
• poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl. Wybierz szybką ścieżkę e-rejestracji, wpisz numer PESEL Twojego dziecka i jego nazwisko, podaj numer telefonu, na który odbierać będziesz potwierdzenia, i wybierz termin szczepienia.

Jak wygląda szybka ścieżka e-rejestracji na szczepienie dziecka? Przed szczepieniem trzeba wypełnić za dziecko kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Kwestionariusz będzie dla pracownika medycznego podstawą decyzji, czy nastolatek może być zaszczepiony tego dnia. Kwestionariusz musi podpisać rodzic lub opiekun. Jeśli nastolatek nie przyniesie na zabieg podpisanego kwestionariusza, to jego opiekun prawny musi z nim przyjść.

Ściągnij kwestionariusz dla nastolatków

– Jeśli ktoś nie będzie miał wydrukowanego kwestionariusza ze sobą, to otrzyma go do wypełnienia w punkcie szczepień – zapewnia Anna Górska. – Nastolatki otrzymają szczepionkę Comirnaty firmy Pfizer, która jako jedyna została dopuszczona dla osób w tym wieku – podkreśla rzeczniczka Szpitala Żeromskiego.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca