Tak mieszkał Paweł M. ps. „Misiek” – były lider pseudokibiców Wisły Kraków (ZDJĘCIA)

Urząd Skarbowy Kraków-Prądnik ogłosił licytację mieszaknia należącego do Pawła M., znanego jako „Misiek”, byłego lidera pseudokibiców Wisły Kraków.

Przedmiotem licytacji jest czteropokojowy apartament o powierzchni 62,22 m², zlokalizowany przy ul. Abp. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego 24 w północnej części Krakowa (Prądnik Biały).

Mieszkanie znajduje się na trzecim piętrze i składa się z trzech pokoi, w tym dwóch z balkonami, oddzielnej kuchni, łazienki oraz przedpokoju. Stan techniczny apartamentu został oceniony jako bardzo dobry, jest wykończony i wyposażony.

 

Licytacja odbędzie się 12 grudnia 2024 roku o godz. 10:00 w Urzędzie Skarbowym Kraków-Prądnik. Cena wywoławcza wynosi 628 800 zł, czyli 3/4 wartości oszacowanej na 838 400 zł​.

Mieszkanie można oglądać w ciągu 14 dni przed datą licytacji, w dni robocze, w godzinach od 9:00 do 13:00, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu z pracownikiem organu egzekucyjnego.

fot. US Kraków-Prądnik 

Paweł M., znany pod pseudonimem „Misiek”, był jednym z najbardziej rozpoznawalnych liderów pseudokibiców Wisły Kraków, grupy o nazwie „Sharks”. Stał się znany szerokiej opinii publicznej w 1998 roku, kiedy podczas meczu Wisły Kraków z włoskim zespołem AC Parma rzucił nożem w zawodnika drużyny przeciwnej.

„Misiek” pełnił funkcję lidera środowiska kiboli, które było związane nie tylko z dopingiem, ale także z działalnością przestępczą, w tym handlem narkotykami, wymuszeniami i brutalnymi porachunkami. Jego grupa miała silne wpływy w świecie przestępczym Krakowa. Paweł M. przez lata unikał odpowiedzialności, ale w 2018 roku został zatrzymany we Włoszech, gdzie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

W 2020 roku Paweł M. zdecydował się na współpracę z prokuraturą, co było dużym szokiem dla jego środowiska. W zamian za złagodzenie wyroku, przekazał informacje na temat działalności przestępczej związanej z gangiem „Sharks”. W rezultacie został zwolniony z aresztu po wpłaceniu kaucji w wysokości 1 miliona złotych. Współpraca z organami ścigania, określana jako „zdrada” w świecie przestępczym, doprowadziła do jego upadku w strukturach grupy i związanych z nią problemów finansowych.

Opóźnienia w budowie metra w Krakowie? W tle nieruchomości m.in. wiceprezydenta Mazura

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie