Takiego sondażu prezydenckiego jeszcze nie było

Wiadomo już, że za niespełna pięć lat Andrzej Duda nie będzie się mógł ubiegać o trzecią kadencję prezydenta RP. Sondaż zrobiony przez Instytut Badań Spraw Publicznych na zlecenie StanPolityki.pl pokazujące dość zaskakujących faworytów wyścigu do Pałacu Prezydenckiego.

„W sondażu uwzględniliśmy dziś najbardziej prawdopodobnych kandydatów głównych partii politycznych i ruchów” – podaje portal StanPolityki.pl. Pytano więc o poracie dla Rafała Trzaskowskiego, Szymona Hołowni, Beaty Szydło, Władysława Kosiniaka – Kamysza, Krzysztofa Bosaka i Agnieszkę Dziemanowicz-Bąk.

Oto wyniki tego sondażu:
Rafał Trzaskowski 34 proc.
Szymon Hołownia 25,8 proc.
Beata Szydło 20,5 proc.
Krzysztof Bosak 12 proc.
Władysław Kosiniak-Kamysz 3,7 proc.
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk 2,6 proc.

Gdyby te wyniki potwierdziły się w rzeczywistości, w drugiej turze o prezydenturę walczyliby kandydat Koalicji Obywatelskiej i Ruchu Polska 2050. Niespodzianką jest stosunkowo słaby wyniki kandydatki PiS. „Ze względu na to, że po zakończeniu obecnej kadencji Andrzej Duda nie będzie mógł ubiegać się o III kadencję, jako kandydata PiS wskazaliśmy Beatę Szydło, która naszym zdaniem jest dziś najbardziej prawdopodobnym wyborem, ma ona też najwyższe notowania u bukmacherów jako przyszły kandydat PiS” – podkreśla portal StanPolityki.pl.

(GEG)

Najnowsze

Co w Krakowie