78-letni mężczyzna na rowerze na autostradzie A4 – jechał odwiedzić córkę

78-letni mężczyzna jechał na rowerze autostradą A4. Chciał w ten sposób pokonać kilka kilometrów na autostradowej obwodnicy Tarnowa. Kiedy zatrzymali go policjanci, tłumaczył, że jedzie odwiedzić córkę.

Kierowcy, którzy w czwartek, 11 sierpnia 2022 roku, około godziny 13, jechali autostradą A4 w Tarnowie, przecierali oczy ze zdumienia mijając starszego pana, który jak gdyby nigdy nic jechał w A4 w stronę Krakowa na rowerze. – Całe szczęście znaleźli się tacy, którzy wykręcili numer alarmowy i poinformowali i tym, co widzieli dyżurnego tarnowskiej policji – relacjonują policjanci z Tarnowa.

Fot.screen FB Tarnowska policja

Policjant – zdając sobie z sprawę z ogromnego zagrożenia bezpieczeństwa – zareagował natychmiast, wysyłając w to miejsce patrol. Okazało się, że jednośladem jedzie 78-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Policjantom powiedział, że miał zamiar odwiedzić córkę, a korzystając z A4 chciał sobie skrócić drogę. Na autostradę wjechał na węźle Tarnów-Centrum i po przejechaniu dobrych kilku kilometrów miał zamiar zjechać w niej na węźle Tarnów-Zachód.

Całe szczęście, dzięki policjantom planu nie zrealizował. Ocalił za to życie. Za naruszenie zasad bezpieczeństwa został ukarany 50-złotowym mandatem – podsumowują policjanci. I przypominają, że autostrady, podobnie jak drogi ekspresowe nie są drogami przeznaczonymi do dla rowerzystów. Dotyczy to także poruszania się po nich pasem awaryjnym lub poboczem.

(red)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie