Tesco zwalnia! Setki osób bez pracy. Kiedy koniec e-zakupów?

Nawet 900 osób może stracić pracę w sklepach Tesco. O planowanych zwolnieniach grupowych poinformowali związkowcy z NSZZ Solidarności Tesco. Wypowiedzenia umów o pracę ruszą od 21 września. Jedną z z przyczyn jest zaprzestania świadczenia e-zakupów. Te będzie można jeszcze robić do końca października.

„Koleżanki i Koledzy! Pracownicy Tesco! Poniżej zamieszczamy informację dot. zwolnień grupowych”- czytamy na Facebooku NSZZ Solidarności Tesco. Zwolnienia grupowe obejmą 837 osób zajmujących stanowiska podstawowe,a także 62 osoby sprawujące nadzór nad pracownikami, czyli osoby na stanowiskach kierowniczych.

Koleżanki i Koledzy! Pracownicy Tesco! Poniżej zamieszczamy informację dot. zwolnień grupowych.Zgodnie z art. 2 ust. 6…

Posted by NSZZ Solidarność Tesco on Monday, August 31, 2020

Przyczyną zwolnień grupowych jest m.in. zaprzestanie prowadzenia działalności w ramach platformy e-zakupy, a przez to likwidacja potrzebnych do tego stanowisk zarówno w strukturach biura głównego w Krakowie, jak i sklepów.

Oprócz tego Tesco zamierza zamknąć 5 kolejnych sklepów w Warszawie, Łodzi, Opolu,Gdyni, Bielsku-Białej i Ostrowie Wielkopolskim.

Do doniesień związkowców odniósł się rzecznik prasowy Tesco.jak poinformował, usługa E-zakupy Tesco dostępna będzie dla klientów do końca października.

Tesco wydało też specjalne oświadczenie. Oto jego treść:

„Tesco przygotowuje się do przejęcia polskiej części swojego biznesu przez Salling Group. Pracownicy działu sprzedaży internetowej zostali poinformowani o dacie zamknięcia usługi E-zakupy, nie będącej częścią umowy z duńską firmą.

Dyrektor Zarządzający Tesco Polska Martin Behan skomentował: „Mamy świadomość, że decyzja o zamknięciu kanału sprzedaży internetowej Tesco nie jest łatwa dla koleżanek i kolegów oraz naszych klientów, jednak stanowi integralną część procesu przygotowań do przekazania naszego biznesu nowemu właścicielowi. Usługa E-zakupy, wprowadzona w 2012 roku, zmieniła polski rynek handlu i była bardzo ceniona przez klientów. Niezależnie od tej decyzji, przed nami perspektywy nowych, fascynujących projektów w ramach większego, połączonego biznesu”.

Transakcja sprzedaży polskiej części Tesco do Salling Group jest obecnie badana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

„Nasze sklepy pozostają otwarte, a cały zespół Tesco kontynuuje pracę w trosce o komfort, bezpieczeństwo i jak najlepsze doświadczenia klientów. Zachęcam także do korzystania z serwisu E-zakupy, który będzie dostępny przez najbliższe dwa miesiące”, dodał Martin Behan.

Tesco potwierdziło także datę zamknięcia 6 sklepów nie objętych transakcją sprzedaży do Salling Group:
• Warszawa (ul. Połczyńska),
• Bielsko-Biala (ul. Warszawska),
• Opole (ul. Ozimska),
• Łódź (ul. Widzewska),
• Gdynia (ul. Nowowiczlińska),
• Ostrów Wielkopolski (ul. Kaliska).

Sklepy pozostają otwarte do 31 października 2020 roku”.

(GS)

Atrakcyjne mieszkania w centrum Krakowa na sprzedaż. Duże i małe. Ceny też różne

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie