To już dziś! Rozpoczyna się remont alei 29 listopada!

Musisz przeczytać

W czwartek oficjalnie zacznie się rozbudowa alei 29 Listopada! Będzie wiązała się z utrudnieniami. Dużymi! Za to po zakończeniu wszystkich robót ma być już tylko łatwiej.

– Od czwartku ruszają prace przygotowawcze. Wykonawcę robót będzie można spotkać na początek w dwóch miejscach. To skrzyżowanie Lublańska – aleja 29 listopada. Tam wykonawca zacznie prace związane z kanalizacją na poboczu. Drugie miejsce to wyjazd z Krakowa pomiędzy ulicą Banacha i granicą Krakowa. Będą budowane tymczasowe wjazdy i zjazdy z terenu budowy – mówi Radiu Kraków Jan Machowski z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Na pierwszy ogień mają iść roboty rozbiórkowe przy wiadukcie kolejowym, który zostanie zamknięty już w najbliższy weekend.

Samochody będą kierowane na objazdy – ulicami Siewną i Mackiewicza. Na pozostałych fragmentach al. 29 Listopada utrudnienia nie będą już tak uciążliwe. Przynajmniej przez najbliższe tygodnie. Tam na razie można spodziewać się tylko zawężeń jezdni, większość robót będzie prowadzona poza jezdnią.

Aleja 29 Listopada zostanie rozbudowana na odcinku o długości ponad 2,6 km. Chodzi o fragment od granicy miasta do skrzyżowaniu al. 29 Listopada z ul. Woronicza. Na tym odcinku ulica będzie mieć po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Powstaną też chodniki i ścieżki rowerowe. Na przecięciu drogi krajowej nr 7 z linią kolejową Kraków Mydlniki – Podłęże i Warszawa – Kraków planowana jest rozbiórka starych i budowa nowych wiaduktów kolejowych oraz przebudowa linii kolejowych w takim zakresie, by nie było kolizji z inwestycją.

Aleja 29 listopada - przebudowa

Aleja 29 listopada - przebudowa

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca