To już oficjalnie! Kolejne promocje za zaszczepienie się

Musisz przeczytać

Gminy, gdzie nastąpi największy wzrost szczepień, otrzymają nagrody pieniężne – poinformowali przedstawiciele rządu na  konferencji prasowej.

– Chcemy premiami i bonusami zachęcić jak najwięcej rodaków do zaszczepienia się – podkreślał premier Mateusz Morawiecki.

Chwilę później głos zabrał szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk.

– Od września rusza duża kampania edukacyjna w szkołach, ale też webinaria dla rodziców i dorosłych. Z kolei kolejne pół miliarda złotych przekażemy na program „Rosnącą odporność” dla samorządów. Trzy gminy w każdym powiecie ziemskim, które odnotują największy wzrost zaszczepień, otrzymają odpowiednio milion, pół miliona i 250 tys. zł – wyjaśnia Dworczyk.

Szef KPRM zapowiedział również, że mają powstać także objazdowe punkty szczepień.

– Dziś mamy ok. 300 zajętych łóżek i ok. 40 użytych respiratorów. Liczby nie robią wrażenia na większości Polaków, ale chciałby zaapelować o szczepienie się. Powinniśmy zdać sobie sprawę, że to jedyna i skuteczna metoda walki z koronawirusem – podkreśla premier Mateusz Morawiecki.

Premier przedstawił również najnowsze dane dotyczące szczepień.

– Dziś przekroczyliśmy założenia, sprzed kilku miesięcy, czyli wykonaliśmy ok. 34 milionów szczepień. Reszta zależy od osób, które są gotowe jeszcze się zaszczepić – zaznacza premier.

Morawiecki zwrócił się również do osób, które są przeciwne szczepieniom. – Obyście państwo nie musieli się przekonywać co do tego, jakie ryzyko niesie Covid-19 – podkreśla premier.

jk

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca