To pierwsza kobieta na tym stanowisku w 80-letniej historii Lasów Państwowych w Krakowie

Anna Święcicka-Kujawiak  została powołana na stanowisko Nadleśniczej Nadleśnictwa Niepołomice. Jest pierwszą w blisko 80-letniej historii Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie kobietą, zajmującą stanowisko kierownika tak ważnej jednostki – nadleśnictwa Lasów Państwowych – mówi  Piotr Kempf, dyrektor RDLP w Krakowie.  

Pani Anna Święcicka-Kujawiak jest magistrem inżynierem leśnictwa. Ukończyła stacjonarne studia leśne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie realizując specjalizację w Katedrze Hodowli Lasu.

Bogatą praktykę zawodową zdobywała m.in.: na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, w Nadleśnictwie Kwidzyn, gdzie pracowała jako podleśniczy i Specjalista Służby Leśnej, w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi – pracowała jako specjalista ds. użytkowania lasu, a następnie w Nadleśnictwie Piotrków, gdzie pełniła funkcję inżyniera nadzoru.

Jest także absolwentką kilku kierunków studiów podyplomowych. Ukończyła Studium Podyplomowe „Zrównoważone Użytkowanie Obszarów Leśnych w Rozwoju Regionalnym”, Studium Podyplomowe „Zarządzanie przedsiębiorstwem w leśnictwie i ochronie przyrody”, Studium Podyplomowe „Systemy zarządzania jakością w Lasach Państwowych”.

Mówi o sobie, że jest odpowiedzialna i konsekwentna w działaniu, nie boi się podejmowania odważnych decyzji nawet w trudnych sytuacjach, lubi pracę w zespole. Stawia na szacunek dla każdej osoby oraz ceni uczciwość w życiu zawodowym.

Prywatnie Pani Anna jest mamą dwójki dorosłych dzieci. W wolnym czasie lubi aktywne spędzanie czasu w górach, podróże małe i duże w towarzystwie dobrych i sprawdzonych przyjaciół oraz dobrą książkę.

Pani Anna Święcicka – Kujawiak zastąpiła dotychczasowego Nadleśniczego Nadleśnictwa Niepołomice Pana Wojciecha Jurka, który zajmował tą funkcję od 21.01.2022 roku.

Patrycja Bliska 

Najnowsze

Co w Krakowie