Tragedia na moście Dębnickim. Nie żyją cztery osoby

Musisz przeczytać

Tragiczny wypadek w Krakowie. Około godziny trzeciej nad ranem z niewyjaśnionych przyczyn auto runęło z mostu. Kierowca i pasażerowie nie przeżyli. Jednym z pasażerów był 23-letni Patryk Peretti, syn Sylwii Peretti, celebrytki znanej m.in. z programu „Królowe Życia”

Straż pożarna zjawiła się po kilku minutach. Na miejscu pojawiła się również policja i pogotowie. W akcji  ratowniczej brało udział sześć pojazdów straży pożarnej i 20 strażaków. Służby musiały użyć narzędzi hydraulicznych, by móc wydostać poszkodowanych ze zniszczonego samochodu. Podjęto akcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Niestety ratownicy medyczni stwierdzili zgon czterech osób. Jak ustalił TVN24, byli to mężczyźni w wieku od 20 do 30 lat.

 – Przeprowadziliśmy oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyliśmy uliczny monitoring , ustaliliśmy świadków – pieszych, którzy znajdowali się tam w pobliżu miejscu wypadku (część z nich ruszyła na pomoc ofiarom gdy zobaczyła co się dzieje). Okoliczności i przyczyny tego wypadku wyjaśni dochodzenie. Na monitoringu widać przejazd samochodu – będziemy analizować te zapisy i inne dowody w sprawie wspólnie z biegłym z zakresu ruchu drogowego. Będziemy ustalać czy prędkość pojazdu wpłynęła na przebieg tego zdarzenia, technika jazdy kierowcy bądź inne czynniki. Zmarłemu kierowcy zostanie pobrana krew do badania na zawartość alkoholu – mówi mł. insp. Sebastian Gleń rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Auto to liftingowane Renault Megane. Świadkowie komentują, że wygląda, jakby samochód pojechał pod prąd, uciekał w lewo po schodkach i stoczył się w dół z mostu. Prawdopodobnie kierowca jechał z dużą prędkością. Przez całą noc przejazd przez most Dębnicki, znajdujący się nieopodal Wawelu był zablokowany.

Patrycja Bliska 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

56 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
56 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca