Tragedia pisarki z Krakowa! W pożarze straciła dobytek życia

Musisz przeczytać

23 sierpnia wybuchł pożar w krakowskim domu Katarzyny Zimmerer. Pisarka straciła dobytek życia. Teraz jej przyjaciele starają się jej pomóc.

„Kasię wynieśli strażacy – przebywa wciąż na OIOM-ie. Straty są ogromne. Spłonął cały gabinet z meblami, książkami. Do wymiany są instalacje gazowa i elektryczna, naruszony jest strop a całe mieszkanie osmolone. Rodzina, sąsiedzi i przyjaciele pomagają ratować z pożogi co się da, także cenne rodzinne pamiątki. Pilnie potrzebne są fundusze, by rodzina z powrotem mogła zamieszkać w domu. Bardzo prosimy o wpłaty, każda kwota się liczy. Przywróćmy rodzinie dom” – czytamy w opisie zbiórki w serwisie zrzutka.pl.

Zimmerer to pisarka i tłumaczka, m.in. niemieckich i austriackich pisarzy takich jak Hedwig Courths-Mahler, Hans-Georg Behr, Michael Hesemann, Horst Klaus Berg, Anselm Grün, Rainer Erler i Karl Frielingsdorf. W 2004 roku ukazała się jej książka – „Zamordowany świat. Losy Żydów w Krakowie 1939–1945”, za którą dostała Nagrodę Krakowskiej Książki Miesiąca.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca