Wypadek na autostradzie A4. Zarzuty i areszt dla Węgra

Obywatel Węgier usłyszał zarzuty spowodowania śmiertelnego wypadku na autostradzie A4, w którym zginął strażak ochotnik z OSP Balice Węgrowi grozi do 8 lat więzienia. Na razie trafił do aresztu tymczasowego na dwa miesiące. W piątek, 30 września odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłego strażaka – sp. Andrzeja Puskarza.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w poniedziałek (26 września 2022 roku) tuż przed północą. O godzinie 23:40 policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie zostali powiadomieni o potrąceniu łosia na autostradzie A4. Na jezdni w kierunku Krakowa, na wysokości Morawicy zwierzę zostało potrącone przez 45-letnią kierującą samochodem marki BMW. Na miejsce zadysponowano policjantów, strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Balicach. Strażacy ochotnicy z Balic jako pierwsi zjawili się na miejscu. Widoczność była kiepska, panowała gęsta mgła. – Podczas oznaczania miejsca zdarzenia drogowego – rozstawiania słupków ostrzegawczych przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Balicach, nadjechała mazda, kierowana przez 35-letniego obywatela Ukrainy. Kierujący mazdą widząc zdarzenie drogowe, zahamował. Jednak jadące za mazdą iveco kierowane przez 21-letniego Węgra uderzyło w poprzedzający pojazd (mazdę), a następnie przemieściło się na pas awaryjny, uderzając w znajdujących się tam trzech druhów – relacjonują policjanci. Strażacy z OSP widząc nadjeżdżające pojazdy zeszli na bok, ale właśnie tam gdzie stali, zjechał samochód.

Kierujący samochodami wyszli z tych zdarzeń bez szwanku, byli trzeźwi. 21-letni kierujący iveco został zatrzymany. prokurator postawił mu zarzut śmiertelnego spowodowania wypadku, sąd – na wniosek prokuratury – zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt tymczasowy. Za spowodowanie wypadku, w którym zginął strażak, Węgrowi grozi do 8 lata więzienia.

Pogrzeb strażaka ochotnika odbędzie się w piątek, 30 września 2022 roku, o godzinie 11.00, w kościele parafialnym w Balicach. Po mszy świętej nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz parafialny w Morawicy. W uroczystościach pogrzebowych wezmą udział przedstawiciele wojewódzkiej administracji rządowej i samorządowej, a także kierownictwo Komendy Głównej PSP.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie