Trwa uszczelnianie przecieków w tunelach Trasy Łagiewnickiej.

Musisz przeczytać

Wczoraj późnym wieczorem rozpoczęło się uszczelnienie przeciekających tuneli Trasy Łagiewnickiej. Za naprawę nieszczelności odpowiedzialny jest wykonawca trasy, firma Budimex. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zakończą się 5 kwietnia. Tunel, oddany do użytku w sierpniu 2022, przecieka w ok. 40 miejscach.

Do 25 marca, w godzinach nocnych, zamknięty dla ruchu będzie tunel Trasy Łagiewnickiej na odcinku między Pszczelną a Zakopiańska  w kierunku ul. Zakopiańskiej. Po ich zakończeniu, drogowcy przeniosą się do drugiego tunelu w kierunku Kurdwanowa. Całość prac, zgodnie z założeniami  firmy Budimex zakończą się do 5 kwietnia.

Prace naprawcze prowadzone będą w godzinach nocnych, aby zminimalizować niedogodności dla kierowców. Ok. godz. 5 otwierane będą fragmenty remontowanych odcinków. W trakcie prac przewidziano między innymi wykonanie iniekcji, mających na celu uszczelnienie ścian szczelinowych – Prace będą obejmować iniekcje żywic epoksydowych w miejscach występowania przesiąków, doszczelnienie przejść infrastruktury teletechnicznej i energetycznej przez konstrukcje tunelu, oraz wymianę okładzin tunelowych, które uległy zawilgoceniu w wyniku przesiąku wody – informuje spółka Trasa Łagiewnicka. 

Tunele Trasy Łagiewnickiej, oddanej do użytku w sierpniu 2022, przeciekają w ponad 40 miejscach, fot. TŁ

(JS)

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca