Katastrofa na cmentarzu! Pod 50 grobami zapadła się ziemia. Lej ma 20 metrów średnicy i 10 metrów głębokości [zdjęcia]

Na cmentarzu w Trzebini zapadła się ziemia. Lej ma około 20 metrów średnicy. Zniszczeniu uległo ok. 50 grobów. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zwołał sztab kryzysowy w związku z katastrofą na cmentarzu w Trzebini.

Nietypowa interwencja sluzb w Trzebini (cmentarz – Gaj) zapadła się ziemia, zniszczenia są bardzo duże. Lej ma średnice…

Posted by Patrol998-Małopolska on Monday, September 19, 2022

Ziemia zapadła się na cmentarzu przy ul. Jana Pawła II w Trzebini. Zniszczenia są ogromne, a do tego nie pewności, czy osuwisko nie będzie się powiększać. „W związku z zapadliskiem, jakie powstało w Trzebini – na terenie tamtejszego cmentarza – wojewoda małopolski Łukasz Kmita zwołał na dziś posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Będzie ono poprzedzone wizją lokalną. Wstępne oględziny miejsca zdarzenia odbyły się już rano z udziałem wojewody” – informuje biuro prasowe wojewody małopolskiego.

Portal Patrol 998 Małopolska, który opublikował zdjęcia z katastrofy na cmentarzu, sugeruje, że może być ona następstwem szkód górniczych (po zlikwidowanej kopalni Siersza), bo w Trzebini dochodziło już do podobnych sytuacji. I to na terenie położonych blisko cmentarza ogródkach działkowych.

Teren zapadliska zabezpieczają strażacy. W wyniku katastrofy nikt nie odniósł obrażeń

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie