Uciekał przed policją ulicami Krakowa aż rozbił samochód. Potem wskoczył do Wisły. Wyłowiła go załoga wycieczkowca (ZDJĘCIA)

Szalona ucieczka ulicami Krakowa. Mężczyzna najpierw uciekał przed policjantami ulicami Krakowa samochodem. Na krakowskim Kazimierzu mężczyzna porzucił samochód i wskoczył do Wisły, licząc, że niezauważony przepłynie na drugi brzeg. Jego ucieczka została jednak udaremniona przez kryminalnych. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

3 kwietnia  policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji V w Krakowie prowadzili działania, w trakcie których namierzyli mężczyznę poszukiwanego do jednej ze spraw kryminalnych.

Mężczyzna został zauważony w rejonie krakowskiego Dworca Głównego kiedy wsiadł do auta i zaczął jechać w kierunku Ronda Mogilskiego. Na ulicy Powstania Warszawskiego policjanci próbowali zatrzymać pojazd do kontroli, jednak na widok funkcjonariuszy kierujący przyspieszył i zaczął pędzić w kierunku krakowskiego Kazimierza.

W trakcie ucieczki kierujący uszkodził kilka innych pojazdów, nie reagując na sygnały i polecenia wydawane przez policjantów prowadzących pościg. Kiedy uciekinier dojechał do ulicy Podgórskiej, wybiegł z auta i wskoczył do Wisły, licząc, że w ten sposób ukryje się przed policjantami.

Natychmiast powiadomiono policjantów z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie, którzy po chwili byli na miejscu. Uciekinier natomiast opadł z sił i został wyciągnięty z rzeki przez osoby płynące statkiem wycieczkowym, na którym odbywała się … impreza towarzyska.

Przybyli na miejsce łodzią motorową policjanci z Komisariatu Wodnego eskortowali statek do brzegu, gdzie oczekiwali już kryminalni, którzy zatrzymali 28-latka. W trakcie przeszukania jego pojazdu policjanci zabezpieczyli m.in. blisko dwa i pół tysiąca złotych, kilka telefonów komórkowych oraz maczetę.

Po zakończonych czynnościach samochód został odholowany na policyjny parking. 28-latek trafił natomiast do policyjnej jednostki, gdzie został przebadany pod kątem trzeźwości. Badanie wykazało ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny, który jak się okazało powiązany jest ze środowiskiem pseudokibiców jednego z klubów piłkarskich.

fot. Małopolska Policja

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące prowadzonej sprawy kryminalnej, niezatrzymania się do policyjnej kontroli drogowej oraz zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Patrycja Bliska 

Najnowsze

Co w Krakowie