Ucieszą się Ukraińcy, ale nie tylko. Jest nowe połączenie z Kraków Airport! [zdjęcia]

fot. Kraków Airport

Pierwszy samolot już wylądował, a teraz tą trasą będzie można latać dwa razy w tygodniu. Z tego połączenia ucieszą się Ukraińcy, ale także Polacy, którzy chcieliby zobaczyć Morze Czarne. Dziś odbył się pierwszy lot z Krakowa do Odessy.

Od dziś do 26 października 2018 r. można skorzystać z połączenia linii lotniczej YanAir do położonej nad Morzem Czarnym Odessy. Połączenie linii lotniczej YanAir jest realizowane dwa razy w tygodniu we wtorki i w piątki. A od 15 lipca do 16 września – trzy razy w tygodniu – także w niedzielę.

Pierwszy samolot z Odessy (Boeing 737 – 300) wylądował w Krakowie dziś pół godziny przed planowanym przylotem, o godz. 9:18. Rozkładowy czas przelotu to 1 godzina 55 minut. Samolot wystartował w rejs powrotny z Krakowa do Odessy o godzinie 11.00.

– W tym roku już dwudziestu dwóch przewoźników oferuje loty do stolicy Małopolski. Odessa, to kolejne po Kijowie połączenie z Ukrainą. Atrakcyjna siatka krakowskiego lotniska, ponad 100 kierunków,  otwiera nowe możliwości dla pasażerów podróżujących w celach turystycznych jak i biznesowych  – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

– Zapytaliśmy pasażerów pierwszego rejsu dlaczego lecą z Odessy do Krakowa. Połowa stwierdziła, że będzie zwiedzać Kraków, ponieważ jest to miasto: o bogatej historii, wielu atrakcji turystycznych, z niepowtarzalnym klimatem. Połowa przyleciała w celach biznesowych, połączenie lotnicze ułatwia dalszy rozwój ich firm – powiedział Taras Strigunenko, Dyrektor Handlowy linii lotniczej Yanair.

Bilety na trasie Odessa – Kraków – Odessa są w sprzedaży na stronie przewoźnika www.yanair.ua

kj, ka

zdjęcie tytułowe / fot. KRKnews

Zobacz także