Uwaga maturzyści! Na dniach startuje rekrutacja na AGH

5 czerwca Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie uruchomi elektroniczną rejestrację na studia. Kandydaci będą mogli wybierać spośród 68 kierunków studiów, dostępnych na 16 wydziałach. W tegorocznej ofercie pojawiły się trzy nowości.

W roku akademickim 2023/2024 AGH przygotowała 4825 miejsc na studiach I stopnia. Kandydaci będą mogli rejestrować się w serwisie e-Rekrutacja od 5 czerwca do 12 września.

Nowości w tegorocznej ofercie kształcenia dla I stopnia studiów

Ekoprojektowanie i Cyfryzacja Technologii Materiałowych (Wydział Metali Nieżelaznych), 45 miejsc, kierunek ma na celu wszechstronne przygotowanie kandydatów do pracy w branży nowoczesnego przetwórstwa metali nieżelaznych i specjalistów z kompetencjami obejmującymi eko-projektowanie (ecodesign) produktów i zrównoważonych czystszych technologii materiałowych.  Studenci zdobędą wiedzę i umiejętności przydatne m.in. w zakresie: nowoczesnych materiałów na bazie metali nieżelaznych oraz metod ekoprojektowania produktów z ich wykorzystaniem.

Mechanical Engineering (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki), 48 miejsc, studia poszerzają wiedzę z zakresu budowy maszyn w szczególności zagadnienia z podstawowych przedmiotów technicznych tj. grafika inżynierska, mechanika, wytrzymałość elementów maszyn, budowa maszyn, mechanika płynów, termodynamika. Absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie jako projektanci czy inżynierowie w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego zajmującego się produkcją czy eksploatacją maszyn.

Computer Physics (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej), 24 miejsca, absolwent tego kierunku będzie znał metody matematyczne stosowane w nauce
i inżynierii, zwłaszcza w obliczeniach naukowych i przetwarzaniu danych czy techniki programowania i narzędzia informatyczne wykorzystywane w fizyce komputerowej.

Bonus dla najlepszych

Najlepsi kandydaci mogą liczyć na dodatkowy pakiet korzyści. W ramach programu „Prymusi AGH” uczelnia oferuje najlepszym maturzystom oraz laureatom olimpiad m.in. dodatkowe nieodpłatne formy kształcenia, w tym kursy, szkolenia, tutoring lub bezpłatne miejsce w akademikach Miasteczka Studenckiego przez pierwszy rok studiów.

Nowa infrastruktura dla studentówStudenckie Centrum Konstrukcyjne to nowy obiekt, z którego w nowym roku akademickim skorzystają studenci AGH. Budynek będzie miejscem realizacji innowacyjnych przedsięwzięć studentów od fazy projektowej do budowy prototypów. W nowym miejscu studenci będą doskonalić dotychczasowe projekty typu łodzie i samoloty solarne, rakiety, łaziki czy pojazdy autonomiczne.

Największą inwestycją, która będzie niebawem oddana do użytku jest wielofunkcyjna hala sportowa. Nowy obiekt będzie wyposażony między innymi w salę sportową z trybunami, kilka boisk, ściankę wspinaczkową, sale do fitnessu czy siłownię.

– Początkiem przyszłego roku oddany do użytku zostanie nowy budynek dla m.in. Centrum Technologii Kosmicznych, w którym to zlokalizowany będzie habitat – wyspecjalizowane laboratorium, które umożliwi prowadzenie symulacji misji kosmicznych. Zlokalizowane w nowo powstającej siedzibie Centrum Technologii Kosmicznych miejsce będzie służyć rozwojowi oraz szkoleniu przyszłych kadr dla sektora inżynierii kosmicznej. Habitat stanie się też pierwszym na polskich uczelniach laboratorium, w którym studenci będą w praktyce testować rozwiązania w warunkach zbliżonych do misji księżycowych i marsjańskich – informuje uczelnia.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków rekrutacji oraz tegorocznej oferty dostępne są na stronie: www.rekrutacja.agh.edu.pl

Uwaga maturzyści! Startuje rekrutacja na studia na Uniwersytecie Rolniczym

Najnowsze

Co w Krakowie