W Krakowie otwarto skwer Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W Krakowie, w nowohuckim parku Żeromskiego, otwarto skwer Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W uroczystości uczestniczył Jurek Owsiak, inicjator i lider WOŚP.

Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Skwer noszący nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został otwarty w samo południe 29 września 2022 roku. Stanowi on zrewitalizowany teren zieleni parku Żeromskiego, graniczący z ul. Wacława Sieroszewskiego, w sąsiedztwie Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego.

– Bądźmy ze sobą! Dziękuję wszystkim, którzy z nami są. Miejsce jest piękne. Dla mnie tabliczka, na której jest napis „Skwer im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” to jest tabliczka poświęcona tym wszystkim, którzy tutaj są! Tutaj, w Krakowie. Mamy 52 takie miejsca w Polsce. Każdy może się poczuć miło. Nie wszyscy muszą z nami grać, ale my gramy dla wszystkich! – powiedział podczas otwarcia skweru WOŚP, Jerzy Owsiak.

Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl

– W imieniu prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego serdecznie gratuluję pomysłu i gratuluję bohaterowi dzisiejszego przedsięwzięcia – Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W imieniu krakowian dziękujemy za te dary, które za sprawą działań WOŚP spłynęły do krakowskiej służby zdrowia. W imieniu tych, którzy zbierają pieniądze, ale i wrzucają je do puszek w Krakowie, serdecznie dziękujemy za to, że tak akcja pokazuje, że możemy być uczynni i z optymizmem patrzeć w przyszłość, szczególnie w tych trudnych czasach – powiedział Bogusław Kośmider, zastępca prezydenta Krakowa.

Decyzja o przyznaniu skwerowi takiej nazwy została podjęta przez radnych w ramach uchwały z 30 marca 2022 r.

(red)

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie