W Krakowie po paszport do centrum handlowego

Istotna zmiana dla chcących wyrobić paszport w Krakowie. Od poniedziałku, 9 października  wniosek o ten dokument będzie można złożyć w jednym z centrów handlowych.

Punkt ten będzie zlokalizowany w Galerii Bronowice (ul. Stawowa 61, poziom +1). Będzie tam można składać wnioski paszportowe. Nowy punkt przyjmowania wniosków paszportowych rozpocznie o godzinie 10.00. 

– W styczniu tego roku otworzyliśmy punkt paszportowy w Suchej Beskidzkiej, a na początku września kolejny w Miechowie. Budujemy sieć, która umożliwi łatwy dostęp do punktów paszportowych mieszkańcom wszystkich zakątków Małopolski. Nie jest zaskoczeniem, że największą popularnością cieszy się Kraków. W 2023 r. to właśnie w stolicy naszego województwa przyjęliśmy 36% wszystkich wniosków paszportowych. Dlatego zadecydowałem o uruchomieniu dodatkowego punktu paszportowego właśnie w Krakowie, a jako miejsce wskazałem galerię handlową, tak aby paszport był niemal na wyciagnięcie na ręki – mówi wojewoda Łukasz Kmita

Z kolei już jutro Małopolski Urząd Wojewódzki organizuje po raz dziewiąty w tym roku  „sobotę paszportową”. 7 października w godz. od 8 do 14 w Oddziale Paszportowym MUW w Krakowie (ul. św. Sebastiana 9) oraz w delegaturach naszego Urzędu w Tarnowie (al. Solidarności 5-9) i Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 52) będzie można złożyć wniosek paszportowy lub odebrać gotowy dokument. Wniosek o paszport nie jest obłożony rejonizacją. Oznacza to, że można go złożyć w każdym punkcie paszportowym, bez względu na miejsce zamieszkania.

Patrycja Bliska 

 

Najnowsze

Co w Krakowie