W nocy rozpoczął się remont ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej. Utrudnienia potrwają rok (ZDJĘCIA)

Tydzień później niż wstępnie zaplanowano rozpoczęła się przebudowa ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej. W ramach inwestycji zaplanowano wymianę torowiska tramwajowego, odnowienie chodników oraz kompleksową modernizację wszystkich sieci podziemnych. Dodatkowo wyremontowany zostanie mostek nad Rudawą oraz pętla tramwajowa „Salwator”. „W pierwszej kolejności demontowana jest trakcja nad torowiskiem wzdłuż ul. Kościuszki” przekazał wiceprezydent Andrzej Kulig.  

Z nocy z piątku na sobotę rozpoczęły się pierwsze prace  na ulicach Kościuszki i  Zwierzynieckiej. Drogowcy wdrażają tymczasową organizację ruchu, stawiane są wygrodzenia siatkowe. W początkiem przyszłego tygodnia  rozpoczną się prace geodezyjne oraz powstanie zaplecze techniczne. Rozpoczną się również demontaże m.in. chodników, jezdni, małej architektury, wiat, słupków itp. Po około trzech tygodniach obszar robót zostanie rozszerzony o kolejny newralgiczny rejon – skrzyżowanie z Alejami Trzech Wieszczów.

fot. KRKnews.pl

Prace zbiegną się z trwającym remontem mostu Dębnickiego. To oznacza, że przejazd przez newralgiczny węzeł komunikacyjny Krakowa przez kilka miesięcy będzie niezwykle utrudniony, ponieważ ruch na moście został zwężony i odbywa się po jednym pasie w każdą stronę. Dla pieszych i rowerzystów dostępny jest chodnik z jednej strony.

Nieoficjalnie. Jest opóźnienie w rozpoczęciu remontu Kościuszki i Zwierzynieckiej

W związku z pracami pojawią się spore zmiany w organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej. Ulice Kościuszki i Zwierzyniecka będą zamknięte dla ruchu ogólnego, a na przecznicach i niektórych ulicach przyległych wprowadzone będą tymczasowe zmiany. Kursująca po tym ciągu linia tramwajowa nr 1 będzie jeździć po trasie zmienionej, a linie nr 2 i 6 zostaną zawieszone. Zostanie także uruchomiona tramwajowa linia zastępcza nr 72. Zmiany tras dotkną także linii autobusowych, które dojeżdżały w rejon pętli na Salwatorze.

Jarek Strzeboński

Najnowsze

Co w Krakowie