Szybkie fakty

Kategoria Koronawirus
Data 24 marca 2020
Czytanie ~1 min
Tematy Dzwon Zygmunt, koronawirus, Marek Jędraszewski
Koronawirus · 24 marca 2020 · 1 min czytania

W środę zabrzmi Dzwon Zygmunt. Jego dźwięk będzie towarzyszył modlitwie związanej z koronawirusem

Autor: Grzegorz Górski Aktualizacja: 24.03.2020 Lokalizacja: Kraków

Ten dźwięk zna każdy krakowianin i zawsze oznacza coś wyjątkowego. W środę usłyszymy bicie Dzwona Zygmunt.

W środę na całym świecie odbędą się modlitwy związane z pandemią koronawirusa. O wspólną modlitwę zaapelował Papież Franciszek.

W odpowiedzi na apel papieża metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski poprosił księży i wiernych z krakowskiej archidiecezji o odmówienie w kościołach i domach modlitw ″Ojcze nasz″ i ″Anioł Pański″.

Z tej samej okazji o 12:00 zabrzmią wszystkie krakowskie dzwony, a prym będzie oczywiście wiódł Dzwon Zygmunt w katedrze na Wawelu.

Wierni mogą się modlić głównie w domach, bo zgodnie z wprowadzonymi dziś przepisami, w mszy świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób.

ml

Reklama