W zeszłym roku porwał tłumy. Wraca najbardziej niezwykły przewodnik po Nowej Hucie

Pan Tadeusz (fot. Facebook / Anna Kunstman)

Ten człowiek potrafi opowiadać o Nowej Hucie w wyjątkowy sposób. Pan Tadeusz, który w zeszłym roku przyciągał na swoje spacery prawdziwe tłumy, zaprasza na kolejne spacery dzięki którym można poznać historię tej części Krakowa. A pan Tadeusz – dzięki swojej pasji – nie jest już bezdomny.

Spacery po Nowej Hucie organizowanej przez bezdomnego wówczas pana Tadeusza cieszyły się ogromnym powodzeniem. Dowodem niech będzie choćby powyższe zdjęcie Anny Kunstman. Do pana Tadeusza też w końcu uśmiechnął się los. Dał się namówić do udziału w projekcie Fundacji Los Polacos #ZnamiPołaź, a w efekcie znalazł mieszkanie.

W ostatnim czasie nie mógł organizować spotkań, ale teraz wraca do pracy! Najbliższy spacer z panem Tadeuszem zaplanowano już na tę niedzielę. Start o godzinie 14:00 na Placu Centralnym.

Jak informuje Fundacja Los Polacos pan Tadeusz działa prawie samodzielnie, aby móc ten dach nad głową utrzymać jak najdłużej. Każda wycieczka mu w tym pomaga, ale daje też znacznie więcej niż tak przyziemne sprawy jak rachunki. Czuje się potrzebny i doceniony za swoją wiedzę, ma siłę do dalszego działania. Świetnie się go słucha, bo to człowiek, który na własne oczy widział jak rośnie Nowa Huta. I naprawdę pokochał tę część świata.

Udział w spacerze jest darmowy, ale w ramach uznania można coś dorzucić do sakwy pana Tadeusza.

Organizatorzy przypominają o zabraniu maseczek, zdezynfekowaniu rąk i trzymaniu odpowiedniego dystansu. Ze względu na panujące ograniczenia, jeśli przyjdzie ponad 100 osób, potrzebna będzie druga tura. Czas trwania spacer to orientacyjnie 1,5 godziny.

ml, fot. Facebook / Anna Kunstman

Zobacz także