Wakacje w Muzeum Inżynierii i Techniki

Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie zaprasza dzieci na wakacyjne zajęcia, które odbywać się będą w siedzibie głównej – w Zajezdni przy ul. św. Wawrzyńca 15 oraz w oddziale Ogród Doświadczeń im. St. Lema przy Al. Pokoju 68.

Każdy dzień tygodnia (od 24 lipca do 4 sierpnia) poświęcony będzie innej tematyce. W poniedziałki na uczestników czeka zabawa przy edukacyjnych obiektach w Ogrodzie Doświadczeń, a od wtorku do piątku najmłodsi zgłębiać będą dziedziny inżynierii, zwiedzać wystawę „Miasto. Technoczułość”, bawić się w Strefie Kreatywności lub na warsztatach.

Zajęcia odbywają się codziennie w godzinach od 12:00 do 15:00* i przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Tura I: 24 – 28 lipca 2023, Tura II: 31 lipca – 4 sierpnia 2023.

Ramowy program zajęć wakacyjnych w MIT:

Poniedziałki

24 i 31 lipca, zajęcia w Ogrodzie Doświadczeń, Al. Pokoju 68
W programie zwiedzanie Ogrodu z instruktorem, wejście do Planetarium i kilka niespodzianek.

Wtorki

25 lipca i 1 sierpnia „Mobilność”, ul. św. Wawrzyńca 15

Zajęcia podzielone są na kilka modułów: tworzenie auta przyszłości w Strefie Kreatywności z wielkich, miękkich klocków, poznanie historii wybranych eksponatów na wystawie „Miasto. Technoczułość” oraz warsztaty modelarskie na temat środków transportu.

Środy

26 lipca i 2 sierpnia „Architektura i Budownictwo”, ul. św. Wawrzyńca 15
Warsztaty w Strefie Kreatywności pt. „Słynne budowle świata”, spacer po wystawie „Miasto. Technoczułość”, poznanie zasad tworzenia i budowania miast, w tym w szczególności zagadnienia sieci wodociągowej.

Czwartki

27 lipca i 3 sierpnia „Komunikacja”, ul. św. Wawrzyńca 15
Zajęcia podzielone są na kilka modułów warsztatowych: budowanie telefonów, warsztaty szyfrowania i poznanie podstaw alfabetu Mores’a. W programie również prezentacja technik druku oraz układanie czcionek i tłoczenie tekstu na zabytkowych maszynach drukarskich.

Piątki

28 lipca i 4 sierpnia „Zdrowie”, ul. św. Wawrzyńca 15

Zajęcia będą prowadzone na wystawie „Miasto. Technoczułość” oraz w salach edukacyjnych, gdzie dzieci poznają tajniki kuchni molekularnej, samodzielnie zrobią ekokosmetyki, do których odmierzą składniki na przyrządach Strefie LAB. Dzień zakończy zabawa wielkimi, miękkimi klockami w Strefie Kreatywności.

*Zbiórka uczestników o godz. 11:45, opiekunowie proszeni są o odbieranie dzieci najwcześniej o godz. 14:00.

Muzeum zastrzega możliwość zmian w programie, ze względu na liczbę uczestników oraz warunki pogodowe. Zajęcia prowadzone są przez edukatorów i pracowników MIT.

Uczestnicy zajęć powinni mieć ze sobą: coś do jedzenia i picia (w zależności od potrzeb), bluzę, parasol (rób kurtkę przeciwdeszczową), czapkę / kapelusz na głowę, krem z filtrem.

Cena biletu za udział dziecka w zajęciach w jeden dzień – 50 zł

Ilość uczestników w grupie: 20

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do soboty w godzinach od 10:00-18:00, telefonicznie – 12 428 66 00 wew. 11 lub mailowo: rezerwacja@mit.krakow.pl.

Muzeum zaprasza także grupy zorganizowane do skorzystania z wakacyjnych lekcji muzealnych.

/materiał partnerski/

Najnowsze

Co w Krakowie