Ważny poseł PiS: mamy rząd mniejszościowy

Fot. pl.wikipedia.org

Od dziś mamy rząd mniejszościowy – powiedział w TVN24 poseł PiS Marek Suski. Jego zdaniem nie będzie przedterminowych wyborów parlamentarnych, choć o Zjednoczonej Prawicy trzeba już mówić jako o przeszłości. A wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapowiedział, że głosujących przeciwko ustawy o ochronie zwierząt stracą stanowiska w rządzie. Jeśli ta zapowiedź się sprawdzi, dymisje czekają ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę i ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Poseł Marek Suski był pytany o konsekwencje nocnego głosowania w Sejmie w sprawie ustawy o ochronie zwierząt. A właściwie o to, co dzieje się w obozie Zjednoczonej Prawicy po tym, jak 38 posłów PiS zagłosowało przeciwko tej ustawie.

– Mamy rząd mniejszościowy – oświadczył Marek Suski. – Można powiedzieć, że w nocy skończyła się Zjednoczona Prawica – przyznał. Dodał, że teraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powinien być zdymisjonowany, ale to zależy od premiera Mateusza Morawieckiego.

Marek Suski tłumaczył, że rządy mniejszościowe w Polsce już były. A obecny poradzi sobie znacznie lepiej niż poprzednie. Nie krył, że niektórych ustaw nie da się jednak przeprowadzić przez Sejm. Dotyczy to choćby ustawy nazwanej przez opozycję ustawą o bezkarności rządzących.

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki potwierdził, że głosujący przeciwko ustawie o ochronie zwierząt utracą stanowiska w rządzie i Sejmie.

(GEG)

Zobacz także